noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Esotiq Henderson wyniki sprzedaży luty 2024

Niższe przychody, ale wyższa marża u polskiego producenta bielizny

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W lutym 2024 roku Grupa Kapitałowa Esotiq & Henderson odnotowała spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wynik ten wyniósł 18,7 mln zł. Mimo niższych przychodów, spółka zanotowała wyższą marżę brutto na sprzedaży, która wyniosła ponad 66% i była o 4 p.p. wyższa niż rok wcześniej.

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2024 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 42,2 mln zł, co oznacza wzrost o 3 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W tym samym czasie marża ze sprzedaży utrzymała się na wysokim poziomie i wyniosła około 65 proc., co oznacza wzrost o 2 p.p. rok do roku.

Przeczytaj również: Niedawno promowali go najwięksi influencerzy. Teraz musi zapłacić 3,5 mln kary nałożonej przez UOKiK

Przychody ze sprzedaży internetowej w lutym 2024 roku były niższe o 15 proc. w porównaniu z lutym 2023 roku i wyniosły 4,1 mln zł. Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej w okresie styczeń-luty 2024 roku wzrosły o 11 proc. rok do roku i wyniosły ponad 10 mln zł.

Powierzchnia handlowa Grupy Kapitałowej na koniec lutego 2024 roku wynosiła 17 723 m kw., co oznacza spadek o 1,9% w porównaniu z rokiem poprzednim. W lutym 2024 roku Grupa Kapitałowa Esotiq & Henderson otworzyła jeden nowy salon Esotiq. W marcu 2024 roku spółka planuje otwarcie dwóch kolejnych salonów Esotiq.

Przeczytaj również: NBP odsłonił karty. Czy czeka nas kolejny wystrzał inflacji?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

esotiq

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES