noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Oto 16 najlepszych firm modowych na świecie, dla których warto pracować

REKLAMA
noSlotData

Ponad 2600 osób z sektora modowego wzięło udział w badaniu portalu przeprowadzonym przez portal “Business of Fashion. Pracownicy ocenili łącznie 190 firm, w których obecnie są zatrudnieni. W badaniu wzięto pod uwagę warunki pracy, możliwości rozwoju, płace czy nawet swoich przełożonych. Najlepszymi firmami sektora odzieżowego okazały się być Galeries Lafayette w Paryżu, adidas, Gucci, H&M czy też Zalando i Farfetch.

Badanie rynku zostało przeprowadzone w kluczowym dla branży okresie: do 2020 roku Millenialsi będą stanowili główną silę roboczą sektora. Zrozumienie ich potrzeb będzie niejednokrotnie stanowiło o sukcesie danej firmy na rynku. Wiemy również, że ta populacja coraz częściej aspiruje do własnych biznesów lub do pracy na zasadach konsultanta, aniżeli pełno-etatowego pracownika, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z raportu BoF jasno wynika, że zadowolenie pracowników jest bezpośrednio związane z rotacją kadry w firmie.

Warto zwrócić uwagę na frekwencję badania. Biorąc pod uwagę fakt, że sektor odzieżowy zatrudnia kilkaset tysięcy osób (57 milionów biorąc pod uwagę produkcję) to wynik nie jest satysfakcjonujący. Średnio 13 osób z każdej z wymienionych 190 firm wzięło udział w badaniu. Ta liczba nie może precyzyjnie reprezentować całości.

Po więcej szczegółów odsyłamy Was do raportu, który znajdziecie TUTAJ.

Autor: Ula Wiszowata

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES