#CareerMonday: Na studia z Gucci – nowy kierunek na Polimodzie

555
Źródło: gucci.com

Polimoda – jedna z najlepszych na świecie szkół modowych – we współpracy z luksusową marką Gucci otworzyła nowy kierunek studiów. Fashion Retail Management, bo taką nosi nazwę, to program dla studentów, którzy swoją przyszłość widzą w roli zarządzających marką.

Kurs ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z zarządzaniem w trudnej branży jaką jest moda. Ma być odpowiedzią na odwieczny problem „teoretycznego” charakteru studiów modowych i braku zajęć praktycznych, co utrudnia absolwentom odnalezienie się w biznesowej rzeczywistości.

Przedstawiciele marki Gucci będą brali czynny udział w zajęciach ze studentami. Szkolenia i wykłady dotyczyć będą takich zagadnień jak: retail, reklama, marketing, finanse czy zarządzanie punktami sprzedaży.

Bodaj najbardziej znaną studentką programu będzie Elisie van Barneveld. Holednerka, która po ogłoszeniu naboru na studia, w październiku ubiegłego roku uruchomiła akcję crowdfudningową, by pokryć czesne. Dzięki mediom społecznościowym akcja stała się niezwykle popularna i w ciągu zaledwie trzech miesięcy dziewczyna zdobyła aż 10 000 euro, co stanowiło połowę opłaty za studia. Reszta to – jak mówią Amerykanie – historia. O zbiórce dowiedziały się osoby odpowiedzialne za program w Gucci i Polimodzie, i po przeprowadzonym wywiadzie „dołożyły” brakującą sumę.

To jeszcze nie wszystko – za dobre wyniki w nauce na Holenderkę, jak i pozostałych studentów czeka nagroda. Marka Gucci zobowiązała się zaoferować najlepszym staż, a nawet pracę w Gucci lub powiązanych z marką firmach.

Przeczytaj również >>> Rusza Akademia Biznesu i Prawa Mody na Uczelni Łazarskiego