Łódź Young Fashion Award i Złota Nitka 2018- rekrutacja rozpoczęta

262
Mat. prasowe

W październiku 2018 roku w Łodzi odbędzie się prawdziwe święto mody. Warsztaty, spotkania i wystawy to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających. Największe emocje – już kolejny rok z rzędu – zapewnią konkursy dla projektantów mody. Rekrutacja już wystartowała!

Łódż Young Fashion Award 2018

Łódź Young Fashion Award 2018 to międzynarodowy konkurs skierowany do projektantów mody urodzonych po 1988 roku z całego świata. Do rywalizacji stanąć mogą osoby z wykształceniem artystycznym, jak i pasjonaci, którzy nie posiadają kierunkowego wykształcenia. Myśl przewodnia tegorocznej edycji to FREEDOM.

Projektanci, którzy zakwalifikują się do konkursu przedstawią swoją kolekcję przed jury, w skład którego wchodzić będą przedstawiciele polskiej branży mody. Prace konkursowe będą oceniane pod kątem oryginalności, zastosowanych technik i technologii, na ocenę będzie miał wpływ rodzaj wykorzystanych materiałów i tworzyw, a także awangardowe podejście do zadania.

Nagrodą w konkursie jest 30 000 euro przekazane przez Miasto Łódź, a także statuetka MANEQUINE 2018. Gala Finałowa i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 października 2018 roku w Centrum Promocji Mody ASP Łódź.

Złota Nitka 2018

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Nitki jest HARMONIA. Konkurs kierowany jest do młodych polskich projektantów  – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów.

W konkursie Złota Nitka, kolekcja musi spełniać warunek ready-to-wear. Prezentowane projekty muszą nadawać się do seryjnej produkcji.

Zwycięzca konkursu – wyłoniony 18 października podczas Gali Finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018 – otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 złotych, a także możliwość prezentacji kolekcji podczas Gali Finałowej Międzynarodowego Konkursu – Łódź Young Fashion Award 2018.

>>> Przeczytaj również: Łódź Young Fashion – druga edycja już w październiku