Europejskie wyspy nieodkryte przez turystów. Gdzie pojechać na wakacje?

400
Źródło: www.independent.co.uk

Duże, znane, europejskie miasta, jak Rzym czy Barcelona są piękne i warte zobaczenia, jednak mają jedną wadę – wszyscy tak uważają. Jeśli tego lata chcesz ominąć tłumy turystów i zatłoczone ulice europejskich kurortów, wybierz kierunek, o którym niewielu jeszcze słyszało. Przedstawiamy zestawienie pięknych wysp Starego Kontynentu, które nie zostały jeszcze odkryte przez tłumy turystów.

>>> Przeczytaj również: Tematyczne przyjęcia, które pokochasz tej wiosny

Azory, Portugalia

Źródło: www.novinky.cz

Dziewięć azorskich wysp położonych na Oceanie Atlantyckim i oddalonych od świata, przyciąga podróżników spragnionych kontaktu z naturą. Na portugalskich wyspach znajdziesz jedyne w Europie plantacje herbaty, spróbujesz rosnących tam ananasów, a nawet możesz skosztować produkowanego przez mieszkańców likieru ananasowego.

Na wyspie São Miguel odkryjesz miejscowość, która położona jest w kraterze wulkanu. Poczuj naturalne piękno Azorów zanurzając się w jednym z caideras, czyli źródełku
z gorącą wodą. Atlantyckie wody wokół Azorów upodobali sobie nie tylko turyści, a także wieloryby i delfiny, które można podziwiać podczas rejsu jachtem.

Stromboli, Włochy

źródło: wwwpeda.net

Stromboli to niewielka wyspa, a zarazem czynny wulkan, leżąca w odległości nieco ponad 100 km od Sycylii. Główną atrakcją wyspy są wieczorne wycieczki do krateru, gdzie w ciemnościach możesz oglądać wybuchy czerwonej lawy oraz rejsy łodzią w okolice żlebu Sciara del Fuoco, którym w czasie większej aktywności wulkanu lawa wpływa do morza.

Belle-Ile-en-Mer, Francja

Źródło: www.abretagne-reisen.com

Francuska wyspa przy wybrzeżu Bretanii jest największą z bretońskich wysp. Belle-Ile-en-Mer od wieków przyciągała artystów, m.in. malarzy impresjonistycznych, dla których tutejsze widoki stanowiły nie lada inspirację. To tu możesz na przykład wybrać się na wycieczkę śladami Claude’a Moneta. Ukształtowanie terenu jest bardzo zróżnicowane, dzięki czemu z jednej strony można podziwiać niesamowite klify, z drugiej zaś wypocząć na pięknych plażach.

Hydra, Grecja

Źródło: www.podrozepoeuropie.pl

Uchodzi za najładniejszą wyspę Zatoki Sarońskiej. Na wyspie samochody, motory oraz rowery są oficjalnie zakazanym środkiem transportu. Można poruszać się tu pieszo lub z pomocą zwierząt takich jak konie czy osiołki. Wyspę upodobali sobie także liczni artyści, poszukując natchnienia wśród pięknych krajobrazów, m.in. piosenkarz Leonard Cohen.

Ponza, Włochy

Źródło: www.cnn.com

Ukochana wyspa mieszkańców Rzymu. Ponzę upodobały sobie także gwiazdy filmowe, jak Michael Douglas, Burt Lancaster czy Sophia Loren. Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż w regionie – Chiaia di Luna. Wulkaniczne pochodzenie wyspy sprawia, że zachwyca malowniczymi klifami i wybrzeżami. Dla fanów przygód warto polecić nurkowanie, gdyż wyspę otaczają piękne rafy koralowe i jaskinie.