noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Cult Gaia pozywa markę Steve Madden na 15 milionów dolarów

REKLAMA
noSlotData

Marka Steve Madden została oskarżona przez firmę Cult Gaia o kopiowanie ich znanego modelu torebki Ark.

Gdy o marce Cult Gaia zaczynało się robić głośno w 2017 roku, produktem, którym mogła się szczycić, była torebka Ark. Pojawiła się na Instagramie prawie każdej inluencerki, a nawet w rękach takich gwiazd jak Rihanna czy Beyoncé.

Zrozumiałe jest więc, że gdy inne marki zaczęły kopiować produkt, założycielka Jasmin Larian, nie była zadowolona. W styczniu złożyła pozew przeciwko mało znanej marce Joia, a w lutym oskarżyła o kopiowanie torebki Ark popularną firmę Steve Madden.

Przeczytaj również: Co Gosha Rubchinskiy myśli o polityce i końcu swojej marki?

Steve Madden nie po raz pierwszy został oskarżony o plagiat. Największe domy mody jak Stella McCartney czy Balenciaga, miały w przeszłości sprawy sądowe z marką. Nie znaczy to, że Steve Madden zamierza tak łatwo odpuścić.

Firma odpowiedziała na zarzuty oskarżeniem marki Cult Gaia, iż oryginalny model Ark jest jedynie kopią japońskiej torby piknikowej z lat czterdziestych. Każda ze stron rozgrywa zaciętą walkę, gdyż Jasmin Larian odpowiada na zarzuty Steve Madden kwotą 15 milionów dolarów.

Kto wygra ten proces? Trudno jest przewidzieć wynik końcowy, ale z pewnością zanim sprawa zostanie rozstrzygnięta, czeka nas niemała kłótnia.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES