noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

GAP rozwija swój program dla absolwentów szkół

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Grupa GAP rozszerza swój program pracowniczy This Way Ahead. Szkolenie młodych pracowników marki ma zostać rozszerzone o 53 miasta na całym świecie.

Grupa GAP ogłosiła plany rozszerzenia programu pracowniczego This Way Ahead, który stworzyła w 2007 roku. Jest on skierowany do osób w wieku od 16 do 24 lat, pochodzących z rodzin o niskich dochodach, często bez doświadczenia zawodowego. W realizacji programu ma pomóc współpraca z organizacją Boys & Girls of America, która pośredniczy między firmami a poszukującymi pracy absolwentami liceów. Inicjatywa jest częścią działań grupy mających zwiększyć różnorodność pracowników.

>>> Przeczytaj również: Te kursy modowe pozwolą ci rozwinąć umiejętności

Na samym początku This Way Ahead był letnim stażem dla osób chętnych do pracy w sklepach GAP. Z czasem inicjatywa przekształciła się w roczne szkolenie, którego uczestnicy zdobywają doświadczenie podczas swojej pierwszej pracy i otrzymują opiekę mentora. Przez 10 lat wzięły w nim udział prawie 4 tysiące młodych ludzi. Jedna trzecia uczestników nadal pracuje w sklepie GAP lub innej marki należącej do grupy – Old Navy, Banana Republic i Athleta.

Firma chce rozszerzyć program z 15 do 53 miast w USA, Kanadzie, Japonii i Wielkiej Brytanii. Do 2025 roku kursanci mają stanowić 5% wszystkich zatrudnionych przez markę pracowników. Według GAP 72% absolwentów This Way Ahead ma stabilne zatrudnienie. Są bardziej zaangażowani i pozostają w branży dwa razy częściej niż ich rówieśnicy, którzy nie uczestniczyli w szkoleniu.

https://instagram.com/p/BghPFS7HdAs/

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES