GAP rozwija swój program dla absolwentów szkół

394
źródło: talkmarkets.com

Grupa GAP rozszerza swój program pracowniczy This Way Ahead. Szkolenie młodych pracowników marki ma zostać rozszerzone o 53 miasta na całym świecie.

Grupa GAP ogłosiła plany rozszerzenia programu pracowniczego This Way Ahead, który stworzyła w 2007 roku. Jest on skierowany do osób w wieku od 16 do 24 lat, pochodzących z rodzin o niskich dochodach, często bez doświadczenia zawodowego. W realizacji programu ma pomóc współpraca z organizacją Boys & Girls of America, która pośredniczy między firmami a poszukującymi pracy absolwentami liceów. Inicjatywa jest częścią działań grupy mających zwiększyć różnorodność pracowników.

>>> Przeczytaj również: Te kursy modowe pozwolą ci rozwinąć umiejętności

Na samym początku This Way Ahead był letnim stażem dla osób chętnych do pracy w sklepach GAP. Z czasem inicjatywa przekształciła się w roczne szkolenie, którego uczestnicy zdobywają doświadczenie podczas swojej pierwszej pracy i otrzymują opiekę mentora. Przez 10 lat wzięły w nim udział prawie 4 tysiące młodych ludzi. Jedna trzecia uczestników nadal pracuje w sklepie GAP lub innej marki należącej do grupy – Old Navy, Banana Republic i Athleta.

Firma chce rozszerzyć program z 15 do 53 miast w USA, Kanadzie, Japonii i Wielkiej Brytanii. Do 2025 roku kursanci mają stanowić 5% wszystkich zatrudnionych przez markę pracowników. Według GAP 72% absolwentów This Way Ahead ma stabilne zatrudnienie. Są bardziej zaangażowani i pozostają w branży dwa razy częściej niż ich rówieśnicy, którzy nie uczestniczyli w szkoleniu.