American Apparel dostanie 90 mln kredytu

106
Fot. Andrew Burton/Getty Images

Pisaliśmy niedawno o poważnych problemach finansowych najbardziej rozpoznawalnej marki „Made in U.S.A”- American Apparel. Po licznych wzlotach i upadkach, firma oświadczyła, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ogłoszą bankructwo. Z najnowszych informacji wynika, że American Apparel, robi wszystko, aby nadrobić finansowe zadłużenia.

Firma wygrała w sądzie sprawę o pozwolenie na zapożyczenie się w wysokości 90 milionów dolarów, aby jak twierdzi: „spróbować uratować firmę i jej finanse, po latach wielkich strat”.

We wtorek 6 października sędzia od spraw bankructwa – Brendan Shannon ogłosił, że zostało wydane pozwolenie na sfinansowanie American Apparel w wysokości 90 milionów dolarów, oczywiście w formie pożyczki. Uważa również, że przypadek ten nie był łatwy i trzeba było omówić wszystkie kwestie. Dzięki pozytywnemu rozstrzygnięciu ma nadzieję, że firma zacznie troszczyć się o swoje finanse, płace i wiernych pracowników. Przypomnijmy: American Apparel zatrudnia 8,5 tysiąca osób.

Firma ma  199,3 milionów dolarów w aktywie i 397,5 milionów dolarów długu. Takie dane zostały podane w petycji odnośnie wstępnych problemów firmy.

Miejmy nadzieję, że najbardziej znana marka głosząca idee „Made in U.S.A” w końcu wyjdzie na prostą.

Autor: Karolina Wójcik