noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Kanye West: “Boję się, że drukarki 3D zrujnują przemysł modowy”

REKLAMA
noSlotData

Kanye West – raper i projektant własnej linii odzieżowej “Yeezy” oraz mąż skandalistki Kim Kardashian – znany jest bardziej z milczenia niż z poważnych przemówień.

W ostatnim odcinku Keeping Up with the Kardashians muzyk przedstawił swoją opinię na temat drukarek 3D. Wierzy, że zrujnują one przemysł modowy.

Podczas odwiedzin kreatywnego centrum technologii – Tumo Centre w Armenii, Kayne po zobaczeniu drukarki powiedział: To jest właśnie to, czego się obawiam – drukowania 3D. Ponieważ Internet zniszczył branżę muzyczną to teraz boję się, że to samo stanie się z technologią 3D i branżą mody.

Proces drukowania nie jest aż tak skomplikowany. Jednak potrzeba dobrych projektów, a co za tym idzie – specjalistów. Kanye i tak stwierdził, że “przyjdą czasy, w których to każdy będzie w stanie wydrukować sobie buty w domu”.

Chanel suit 3D Fot. 3ders.com
Chanel suit 3D Fot. 3ders.com

Opinia rapera jest o tyle interesująca, że nawet uznani projektanci, tacy jak dyrektor kreatywny domu mody Chanel – Karl Lagerfeld, są otwarci na ten rodzaj technologii.

Przypomnijmy – w kolekcji Chanel na jesień 2015 pojawiła się jedna sylwetka w całości wydrukowana przez drukarkę 3D. New York Times opisał projekt jako “futurystyczny”.

Jesteśmy pewni, że technologię drukarek 3D rozwiną się na przestrzeni lat, dlatego też pozostaje pytanie: czy rzeczywiście zrujnują rynek modowy?

Autor: Karolina Wójcik

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES