Zdecydowana reakcja Rebel models i Reserved na wpis Victora Stadnichenko w sprawie afery Top Model

8405
Instagram @VictorStadnichenko

Sprawa Dominica z Top Model podzieliła polskich internatów. Jedni zdecydowanie wypowiadają się przeciwko uczestnikowi programu, inni stają w jego obronie. W debacie na Instagramie zabrał głos model Victor Stadnichenko, który -delikatnie mówiąc- w chamski sposób wypowiedział się o kobietach. Jego kontrowersyjny wpis wzbudził niesmak i szok w branży mody, a z jego działań pracodawcy natychmiast wyciągnęły konsekwencje. 

Afera Domica z Top Model

Głośnym obecnie tematem, którym żyje polski internet, jest sprawa Dominica z Top Model. Na dzień przed finałem programu pojawiły się oficjalne informacje na temat uczestnika show, dotyczące jego przeszłości kryminalnej. Model pochodzący z USA w 2011 roku dopuścił się gwałtu na nieletniej dziewczynie, za co dostał wyrok w zawieszeniu, po czym trafił do więzienia za złamanie warunków zawieszenia przez wdanie się w bójkę. Gdy informacje ujrzały światło dzienne, stacja TVN zareagowała od razu usuwając Dominica z finału Top Model. Ta decyzja wzbudziła wiele emocji wśród internatów. Cześć osób uważało działanie TVN za jedyną słuszną decyzję, kiedy inni zarzucali stacji i krytykujących Dominica internatów, niszczenie życia młodego chłopaka. 

Murem za Dominikiem?

W internecie rozpoczęła się debata, w której fani Dominica bronili swojego idola przed krytycznymi komentarzami ze strony osób, które jednoznacznie potępiały jego kryminalną przeszłość i brak skruchy po wyjściu sprawy na jaw. Jedną z osób, która zabrała głos „za Dominikiem” jest model Victor Stadnichenko. Na Instagramie napisał on w nawiązaniu do sprawy:

„Myjcie się dziewczyny nie znacie dnia ani godziny” 

Rebel Models i Reserved wyciągają konsekwencje 

Szowinistyczny komentarz modela, który nie tylko okazał wsparcie Dominikowi, ale umniejszył krzywdę ofiary gwałciciela został zauważony przez branżę fashion. Agencja Rebel Models, która reprezentowała Victora Stadnichenko zareagowała natychmiast publikując oficjalne oświadczenie, w którym to agencja pisała, że przekonania modeli, którymi się opiekuje, nie są wartościami reprezentującymi przez agencję. Jednak później na koncie Rebel Models na Instagramie pojawiła się następująca informacja:

Konsekwencje z działań Victora wyciągnęło również Reserved, dla którego pracował model. Marka usunęła ze swojej strony internetowej wszystkie zdjęcia przedstawiającego Victora Stadnichenko. Reserved wydało również oświadczenie w sprawie. Na Instagramie opublikowała je stylistka Magda Jagnicka, współpracująca z marką. 

Natychmiastowa reakcja Reserved oraz finalna decyzja Rebel Models są godne pochwały. Decyzje ta są zgodne z wartościami firm, które jasno deklarują swoje przekonania i nie zgadzają się na takie zachowania osób, z którymi współpracują.  

>>> Przeczytaj również: „TVN wiedział o przestępczej przeszłości finalisty „Top Model”? Tak twierdzi fundacja”