noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Konto Vinted zostało zablokowane. Jak je odzyskać?

Zablokowane konto na Vinted. Co zrobić, by je odzyskać?

REKLAMA
noSlotData

Platformy sprzedażowe online, takie jak Vinted, stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Ułatwiają one wymianę używanych ubrań i przedmiotów między użytkownikami. Niestety, czasami zdarza się, że konta użytkowników są blokowane. Co zrobić w takiej sytuacji?

Vinted to platforma internetowa i aplikacja mobilna, która zrewolucjonizowała rynek odzieży używanej. Założona w 2008 roku na Litwie, platforma szybko zyskała popularność w całej Europie, stając się jednym z najpopularniejszych miejsc do kupowania i sprzedawania używanych ubrań, butów i akcesoriów.

Jeśli szukasz sposobu na oszczędzenie pieniędzy, dbasz o środowisko i lubisz unikatowe znaleziska, Vinted może być idealną platformą dla ciebie. Oprócz szeregu zalet, jakie daje korzystanie z Vinted, warto jednak być świadomym pewnych zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy. Pomimo supportu i ochrony kupujących, jakie gwarantuje Vinted, na platformie wciąż mogą zdarzyć się oszustwa. Wszystkim użytkownikom zaleca się zatem ostrożność i rozwagę podczas zakupów online. Inną z nieprzyjemnych sytuacji, na którą może napotkać użytkownik jest blokada konta Vinted. Często – w opinii użytkowników – wynika ono z nieuzasadnionej przyczyny. Jak zachować się w takiej sytuacji, aby odzyskać dostęp do swojego konta?

Przeczytaj również: Vinted wprowadza nową usługę. Zapłacisz za nią 45 złotych

Konto na Vinted zostało zablokowane. Co teraz?

Do zablokowania konta Vinted może dojść w sytuacji, gdy użytkownik narusza Regulamin lub Reguły katalogu platformy. Vinted stosuje dwa rodzaje blokady, które rozróżniamy na blokadę tymczasową (która obejmuje konkretną ilość dni) i blokadę stałą. W przypadku blokady tymczasowej, użytkownik automatycznie uzyskuje dostęp do swojego konta. W przypadku stałej – traci je bezpowrotnie. 

Warto wiedzieć, że Vinted przed zablokowaniem konta wysyła ostrzeżenia, które informują użytkowników, że ich konto może zostać zablokowane.

Konto Vinted zablokowane tymczasowo – przyczyny:

Zgodnie z regulaminem Vinted, powodem tymczasowego zablokowania konta użytkownika może być:

 • celowo obraźliwe zachowanie wobec innych użytkowników i członków naszego zespołu;
 • niewłaściwe wykorzystywanie możliwości zgłaszania innych użytkowników i treści lub nadużywanie naszych procedur odwoławczych związanych z ograniczeniami dostępu;
 • niestosowne zachowanie i/albo przesyłanie niestosownych zdjęć;
 • powtarzające się dodawanie ogłoszeń przedmiotów, których sprzedaż jest niedozwolona zgodnie z Regułami katalogu Vinted
 • sprzedaż nieautentycznych przedmiotów, tj. podróbek lub nieautoryzowanych replik oryginalnych produktów;
 • promowanie sprzedaży poza systemem płatności Vinted;
 • sprzedaż przedmiotów w celach komercyjnych.

Tymczasowo zablokowane konto Vinted zostanie automatycznie odblokowane po upływie 7 – 30 dni. Data odblokowania wyświetli się po zalogowaniu na Vinted. Pamiętaj, że Vinted nie może znieść blokady, chyba że udowodnisz, że blokada była wynikiem pomyłki.

Konto Vinted zablokowane na stałe. Dlaczego?

Powodem zablokowania konta użytkownika na stałe może być:

 • wystawianie przedmiotów, których sprzedaż jest zakazana przez obowiązujące przepisy prawa, zasady lub regulacje;
 • dopuszczanie się oszustw lub wyłudzeń wobec innych użytkowników; 
 • posiadanie więcej niż jednego konta;
 • sprzedaż nieautentycznych przedmiotów, tj. podróbek lub nieautoryzowanych replik oryginalnych produktów;
 • sprzedaż żywych zwierząt domowych;
 • wielokrotne sprzedawanie przedmiotów, które naruszają nasze Reguły katalogu (wyczerpującą listę niedozwolonych przedmiotów znajdziesz właśnie w Regułach katalogu Vinted):
  • przedmioty zawierające produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak futro, skóra gadów, muszle, kość słoniowa;
  • żywność i napoje, wyroby tytoniowe lub przeznaczone do waporyzacji;
  • przedmioty o seksualnym charakterze;
  • przedmioty naruszające prawa autorskie lub inne prawa własności intelektualnej;
  • używane przedmioty będące artykułami higieny osobistej, domowej roboty kosmetykami lub wyrobami medycznymi;
  • przedmioty wycofane z obrotu.
 • wielokrotne dodawanie niestosownych przedmiotów lub zdjęć zawierających pornografię dziecięcą;
 • uporczywe dodawanie niestosownych przedmiotów lub zdjęć zawierających elementy nagości bądź prowokujące pozy i gesty;
 • wielokrotne ignorowanie wiadomości przesyłanych przez nasz zespół i niepodejmowanie wymaganych działań;
 • powtarzające się dodawanie ogłoszeń sprzedaży przedmiotów w celach komercyjnych

W przypadku zablokowania konta na stałe, użytkownik otrzymuje możliwość ograniczonego dostępu do konta, aby np. skontaktować się z supportem Vinted w celu uzyskania informacji na temat możliwości odblokowania konta.

Użytkownik ma również możliwość wypłacenia środków z portfela Vinted. Jak jednak zaznacza Vinted w regulaminie: Wypłaty środków mogą nie być możliwe, gdyby miały stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników, dotyczyły konta, którego bezpieczeństwo zostało naruszone, lub zostały zablokowane, ponieważ nasz dostawca usług płatniczych stwierdził, że zachodzi ryzyko oszustwa.

Co zrobić, jeśli moje konto na Vinted zostało zablokowane?

Sprawdź e-mail i powiadomienia: Vinted powinien wysłać ci e-mail lub powiadomienie z informacją o przyczynie zablokowania konta. 

Skontaktuj się z Vinted: Jeśli uważasz, że twoje konto zostało zablokowane niesłusznie, możesz skontaktować się z zespołem Vinted za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej lub aplikacji. W swoich Wiadomościach na Vinted lub w poczcie e-mail znajdziesz naszą oficjalną decyzję dotyczącą moderowania treści wraz z linkiem do złożenia skargi. W jasny i zwięzły sposób wyjaśnij w niej, dlaczego uważasz, że ta decyzja była nieprawidłowa, i przedstaw wszelkie posiadane dowody na poparcie swojego zdania. Przed skontaktowaniem się z Vinted upewnij się jednak, że dokładnie przeczytałeś regulamin platformy.

Pamiętaj, że jeśli twoje konto zostało zablokowane za naruszenie regulaminu, Vinted może nie odblokować go, nawet jeśli się odwołasz. Skargę możesz złożyć w ciągu 6 miesięcy od otrzymania powiadomienia o decyzji dotyczącej moderowania treści. Daną decyzję można zaskarżyć tylko raz.

Jeśli obsługa klienta Vinted podała konkretne zalecenia w celu odblokowania konta, postaraj się je zrealizować. To mogą być np. zdjęcia potwierdzające autentyczność oferowanych przedmiotów, dowody wysyłki, czy informacje potwierdzające prawdziwość Twojego konta. Proces rozpatrzenia blokady konta może potrwać pewien czas. Bądź cierpliwy i regularnie sprawdzaj swoje powiadomienia oraz skrzynkę e-mail, aby być na bieżąco z postępami.

Skargę na naszą decyzję dotyczącą blokady konta na Vinted, można złożyć również w następujące sposoby:

 • zgłaszając spór do organu pozasądowego rozstrzygania sporów; albo
 • wnosząc sprawę do sądu krajowego zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi.

Jeśli zgadzasz się z decyzją o zablokowaniu konta:

 • Możesz utworzyć nowe konto: Należy jednak pamiętać, że Vinted może zablokować nowe konto, jeśli użytkownik będzie nadal łamał regulamin.
 • Możesz skontaktować się z supportem Vinted w celu usunięcia konta: Pamiętaj, że po usunięciu konta nie będziesz mieć dostępu do swoich danych i historii sprzedaży.

Przeczytaj również: Ile można zarobić na Vinted? Przewodnik po dochodach i opodatkowaniu

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

vinted

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES