noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Współzałożyciel i CEO Zalando – Rubin Ritter ustępuje ze stanowiska. Jaka jest przyczyna jego decyzji?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Rubin Ritter, czyli współzałożyciel Zalando odchodzi z niemieckiej platformy e-commerce. Po 11 latach pracy nad rozrastająca się w niewyobrażalnym tempie firmą CEO odchodzi z Zalando. Swoją decyzję tłumaczy chęcią skupienia się na życiu rodzinnym oraz umożliwieniu rozwoju kariery jego żonie. 

Ritter opuszcza platformę e-commerce

6 grudnia w oficjalnym oświadczeniu Zalando ogłosiło, że Rubin Ritter rezygnuje ze stanowiska co-CEO marki. Mimo kontraktu podpisanego do listopada 2023 współpracę z firmą rozwiąże on na początku 2021 roku. Informację o swojej rezygnacji, Ritter przekazał Przewodniczącej Rady Nadzorczej Cristinie Stainbeck. 

Założyciel platformy skupia się na rodzinie

Ta decyzja współzałożyciele Zalando podyktowana jest chęci skupieniu się na życiu rodzinnym. Po 11 latach pracy i koncentracji na platformie Rubin Ritter planuje poświęcić więcej czasu powiększającej się rodzinie oraz umożliwić rozwijanie kariery zawodowej żony. 

Rubin Ritter w Zalando

W Zalando Ritter, odpowiedzialny był za strategię i komunikację marki, którą założył razem z Robertem Gentzem oraz Davidem Schneiderem. Pozostali CEO dalej pracować będą na dotychczasowych stanowiskach, jednak nie ukrywają, że z żalem żegnają swojego kolegę. 

>>> Przeczytaj również: Zalando otworzy drzwi dla polskich marek i butików?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES