noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Zdjęcie biurka na którym widzimy dwa laptopy wyświetlające dane giełdowe. Ponadto leżą na nim dokumenty oraz widoczne są dłonie mężczyny.

Technologiczni giganci dołączają do GlobalConnect. „Akcje spółek zza oceanu zwiększą atrakcyjność naszego rynku”

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Akcje dziewięciu globalnych spółek: Alphabet, Amazon, Apple, JP Morgan Chase & Co, Meta Platforms, Microsoft Corporation, Netflix, Nvidia oraz Visa zostały wprowadzone do obrotu na rynku GlobalConnect. Doszło do tego na wniosek Wprowadzającego Animatora Rynku, którym jest Santander Biuro Maklerskie.

Przeczytaj również: Jak polska moda radzi sobie na giełdzie? Podsumowujemy pierwsze półrocze 2024

Amerykańskie spółki na GPW. Giganci dołączyli do GlobalConnect

Omawiane spółki (Alphabet, Amazon, Apple, JP Morgan Chase & Co, Meta Platforms, Microsoft Corporation, Netflix, Nvidia oraz Visa) notowane są na giełdzie Nasdaq w Nowym Jorku. Na co dzień wchodzą one w skład jednego z największych indeksów giełdowych na świecie – S&P500. Po ich wprowadzeniu na GlobalConnect inwestorzy będą mieli możliwość zakupu oraz sprzedaży walorów 10 spółek amerykańskich. Oczywiście w ramach segmentu spółek z USA notowanych w polskich złotych.

Przeczytaj również: Sprzedaż odbija się na akcjach giganta. „Podejmujemy działania, aby zmienić pozycję Nike”

Dostępność na warszawskiej giełdzie akcji spółek zza oceanu zwiększa atrakcyjność naszego rynku dla inwestorów indywidualnych. Chcemy ciągle poszerzać ofertę produktową, aby inwestorzy mieli możliwość inwestowania w akcje największych światowych firm. W tym tych z USA, korzystając z lokalnej waluty. Wielu z nich od dawna czekało na akcje amerykańskie. Mamy nadzieję, że rosnąca liczba dostępnych instrumentów, a zwłaszcza pojawienie się w obrocie jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, przyczyni się do zwiększenia aktywności inwestorów na GlobalConnect – powiedział dyrektor działu rozwoju rynku GPW, Grzegorz Kołodziejczyk. Obecnie oferta spółek na rynku akcji zagranicznych GPW zawiera walory 25 podmiotów z całego świata.

PAP, Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES