noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kampania Calvin Klein z FKA Twigs

Zarzuty wobec Calvina Kleina. Dlaczego jego najnowsza reklama została zbanowana?

REKLAMA
noSlotData

Reklama Calvina Kleina przedstawiająca brytyjską piosenkarkę i performerkę FKA Twigs została zakazana w związku ze skargami dotyczącymi jej „nadmiernie seksualnej” treści.

Przeczytaj również: Internet oszalał na punkcie tych kubków. Na czym polega fenomen Stanley Cup?

Calvin Klein nie schodzi z ust opinii publicznej. Po zachwytach związanych z kampanią amerykańskiej marki, w której pojawił się gwiazdor serialu “The Bear”, Jeremy Allen White, o marce kolejny raz zrobiło się głośno. Tym razem jednak chodzi o zarzuty związane z kolejną gwiazdorską kampanią, do której zaproszono FKA Twigs.

Piosenkarka i performerka pojawiła się na plakatach CK w narzuconej dżinsowej koszuli, odsłaniającej część pośladków i połowę piersi. Zdjęciu towazyszył napis „Calvins or Nothing”.

Kampania nawiązuje do reklamy Calvin Klein z Brooke Shields w roli głównej. W sesji z początku lat 80. modelka została uchwycona w obcisłych bojówkach z hasłem „Nic nie stoi między mną a moimi Calvinami”.

Przeczytaj również: Najbardziej luksusowe SPA znanych domów mody

Calvin Klein oskarżony o “uprzedmiotowienie kobiet”

BBC donosi o skargach, które pojawiły się w związku z premierą kampanii z FKA Twigs i Kendall Jenner w rolach głównych. Brytyjski Urząd ds. Standardów Reklamowych (ASA) ustalił, że reklama może spowodować poważne przestępstwo poprzez uprzedmiotowienie kobiet, kładąc nacisk na ciało modelki, a nie na reklamowane ubrania.

Calvin Klein stanął w obronie reklamy, powołując się na jej podobieństwo do poprzednich kampanii. Amerykański producent podkreślił również, że gwiazda kampanii FKA Twigs zgodziła się na wykorzystanie swojego wizerunku w takiej formie. ASA podtrzymała jednak zakaz, powołując się na nieodpowiedzialność i „prawdopodobieństwo spowodowania poważnego przestępstwa”. Dwa dodatkowe plakaty z tej samej kampanii z udziałem Kendall Jenner nie zostały zakazane, ponieważ zdaniem regulatora nie przedstawiały jej jako obiektu seksualnego.

FKA Twigs reaguje na zarzuty

Nie widzę „stereotypowego obiektu seksualnego”, jak mnie nazwali. Widzę piękną, silną kolorową kobietę, której niesamowite ciało pokonało większy ból, niż możesz sobie wyobrazić – napisała piosenkarka FKA Twigs w swoim najnowszym wpisie na Instagramie. Gwiazda podkreśliła jednocześnie, że w obliczu podobnych kampanii, które do tej pory produkował Calvin Klein, dostrzega w tych oskarżeniach podwójne standardy.

FKA Twigs podziękowała marce i twórcom kampanii za możliwość wyrażenia siebie “dokładnie w taki sposób, jaki chciała”. Nie pozwolę na zmianę mojej narracji – zaznaczyła na koniec wypowiedzi.

Zdjęcie główne: kampania Calvin Klein, fot. MERT & MARCUS / źródło: The Rolling Stone

Przeczytaj również: Największe fundusze i najmniejsze chęci zmian. 9 marek, które nie wycofują materiałów odzwierzęcych

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES