Radek Pestka w obiektywie Wojciecha Jachyry w prestiżowym magazynie “Kaltblut”

2419
Radek Pestka, fot. Wojciech Jachyra

Radek Pestka jest pierwszym mężczyzną, który wygrał polską edycję programu “Top Model”, mimo że nie był faworytem. Nawet jurorzy mieli wątpliwości czy świat mody zaakceptuje ten typ urody. Teraz Pestka udowadnia, że jego zwycięstwo było w pełni zasłużone.

Jakiś czas temu model został zaproszony przez fotografa mody Wojciecha Jachyrę do współpracy przy realizacji sesji zdjęciowej, której główną inspiracją była najnowsza trasa koncertowa królowej popu, Madonny Rebel Heart Tour oraz wizerunek sceniczny kanadyjskiej piosenkarki Grimes. Z całej tej mieszanki zrodził się edytorial ICONIC, który już został doceniony przez prestiżowy, niemiecki magazyn “Kaltblut”.

Radek Pestka, fot. Wojciech Jachyra
Radek Pestka, fot. Wojciech Jachyra

Wojciech Jachyra znany jest z niecodziennych, niezwykle wyszukanych sesji zdjęciowych. Pracował już z takimi nazwiskami, jak Helena Norowicz, Sonia Bohosiewicz, Bogdan Gajkowski czy Artur Gotz.

Chciałem przedstawić Radka, jako nową ikonę w świecie polskiego modeligu i świata mody, ikonę która będzie przesuwać granice osobowości i tolerancji. Cała sesja utrzymana jest w mrocznym klimacie, przełamywana delikatną, androgyniczną urodą Radka. Myślę, że całość jest pełna kontrastów i niedopowiedzeń, przy których osoba oglądająca zdjęcia, sama może stworzyć sobie własną historię –  mówi fotograf na temat swojej najnowszej sesji.

model: Radek Pestka / Avant Models Poland
fotograf: Wojciech Jachyra
stylizacja: Paulina Leszczyk
ubrania: pjotr by designer Piotr Górski

fryzury: Damian Witkowski / Jaga Hupało. Born To Create 
make up: Patrycja Marciniak
set design: Ula Lis
retusz: Paweł Drozdowski
ilustracje na zdjęciach: Sylwia Dębicka

Radek Pestka był najbardziej kontrowersyjną i wzbudzającą emocje osobowością w programie. Od czasu finału dużo pracuje, prowadzi własnego bloga, bierze udział w licznych sesjach zdjęciowych, udziela wywiadów. Czy osiągnie sukces? Czas pokaże, a my będziemy bacznie przyglądać się rozwojowi jego kariery.

PODZIEL SIĘ