To się nazywa debiut! Kim jest młody polski model, który wystąpił w pokazie Gucci?

Kuba Skała – jeśli wcześniej nie słyszeliście o tym chłopaku, zapamiętajcie jego nazwisko, bo będzie o nim głośno. Młody polski model zaliczył właśnie niezwykle udany debiut, pojawiając się w pokazie Gucci w Mediolanie z ramienia agencji SYSTEMMGMT.

Kuba Skała debiutuje w pokazie Gucci w Mediolanie

Młodzi polscy modele coraz częściej pojawiają się na wybiegach największych domów mody. Jeszcze niedawno pisaliśmy o Mai Sieroń, która wystąpiła w słynnym pokazie Dolce&Gabbana i Kim Kardashian

Dziś natomiast nie sposób nie wspomnieć o Kubie Skale, który zachwycił wszystkich, gdy kilka dni temu pojawił się w pokazie Gucci, odbywającym się podczas Pitti Uomo w Mediolanie. Warto dodać, że model szedł w pokazie exclusive, co oznacza, że nie mógł być bookowany przez żadnego innego projektanta.

Jak zdradził nam model, początek jego kariery w branży był tak naprawdę “wyborem losu”, choć do spróbowania sił w tym fachu już od dwóch lat zachęcali go rodzice.

– Ja wolałem czekać na pewnego rodzaju „znak” i taki właśnie się pojawił na początku lipca, kiedy napisał do mnie skaut z jednej z warszawskich agencji. Ciekawiło mnie od zawsze jak wygląda ta branża od środka, jak powstają sesje i pokazy, ile pracy i przygotowań musi być włożonych choćby w taki jeden, kilkuminutowy pokaz – mówi Kuba Skała.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez skała (@kubusskala)

Debiut u Gucci w tak młodym wieku to ogromne osiągnięcie, o którym z pewnością marzy niejedna osoba stawiająca swoje pierwsze kroki w branży.

– Dla mnie to coś niesamowitego , każdego dnia nie wierzyłem, że to się dzieje i że to ja zostałem wybrany z tak wielu opcji.Czuję więc przede wszystkim wdzięczność. Udało mi się to dzięki trafieniu na bardzo dobrą agencję z Mediolanu, gdzie się mną zajęli i wysłali na casting dla Gucci do Rzymu na początku grudnia, a potem wyjazdów już było i będzie tylko więcej – tłumaczy model.

Współpraca z Gucci i… co dalej?

Kuba opowiedział nam również, że przygotowania do tak wielkiego pokazu wyglądają profesjonalnie, ale jednocześnie organizatorzy podchodzą do wszystkiego z dystansem i uśmiechem.

– Organizatorzy dbają bardzo o wszystkich modeli, zapewniając nam wyżywienie, hotele , transport itp. Jest tak jak pewnie można się by było tego spodziewać – topowa marka topowe przygotowania – mówi Kuba.

Choć współpraca z Gucci jest ogromnym prestiżem każda osoba pracująca w branży mody, zwykle ma markę bądź projektanta, o pracy z którymi wyjątkowo marzy. W przypadku Kuby byłaby to m.in. Balenciaga.

– Zawsze fascynowała mnie ta marka. Ich niekonwencjonalne i oversizowe designy bardzo przypadły mi do gustu i jakbym mógł to pół szafy miałbym w ich ubraniach. Oczywiście jeszcze jest Gucci, gdzie też jakość i wykonanie ubrań jest niesamowita i (jak było to widać na ostatnim pokazie) widać bardzo dużą różnorodność, jeśli chodzi o style, kroje czy rozmiary – wyjaśnia model. – Z projektantów to napewno byłby to Rick Owens, u którego widać nie tylko niekonwencjonalne projekty, ale również pokazy. Najbardziej chyba podobają mi się jego buty i spodnie, a te pierwsze od dawna są na mojej liście zakupów dodaje Kuba.

Przeczytaj również: “Dostawałam prośby o zdjęcie materiału”. Kim jest “Pani od jakości”, która na Instagramie bierze pod lupę polską modę?

Zdjęcie wyróżniające: Vogue Polska

Newsletter

FASHION BIZNES