noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Otwarto największą wystawę modową, jaką kiedykolwiek widziano w Paryżu

REKLAMA
noSlotData

Dom mody Dior rozpoznawalny jest na całym świecie. Projekty wychodzące zza drzwi pracowni zachwycają od dekad, a pokazy cieszą oko najbardziej wybrednych znawców. Tym bardziej cieszy więc fakt, że z okazji 70 urodzin firmy zorganizowano największą wystawę modową, którą kiedykolwiek widziano w stolicy mody, czyli Paryżu.

5 lipca w Musée des Arts Décoratifs odbyło się uroczyste otwarcie wystawy, która ma potrwać pół roku. Spektakularne wydarzenie składa się z pomieszczeń, które poświęcone są poszczególnym okresom marki oraz kolejnym dyrektorom kreatywnym w tym oczywiście założycielowi – Christianowi Diorowi, a także takim twórcom, takim jak: Yves Saint Laurent, Marc Bohan, Gianfranco Ferre, John Galliano, Raf Simons oraz Maria Grazia Chiuri.

>>>Czytaj również: „House of Z”. Powstał dokument o Zacu Posenie

Jak nie trudno się domyśleć, na wystawie można przyjrzeć się strojom, które wcześniej znaliśmy tylko z archiwalnych magazynów. Prezentowane ubrania opowiadają piękną historię o pasji do mody, która sięga aż 1947 roku. Wystawa uzupełniona została również o oryginalne dokumenty, fotografie czy ilustracje, które związane są z domem mody.

Jeśli więc w wakacje odwiedzacie Francję, nie zapomnijcie obejrzeć tej wystawy, która jest idealną okazją do zapoznania się nie tylko z projektami Diora, ale także jest pretekstem do poznania części historii mody, którą marka kreuje od lat.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES