Spektakularna współpraca Björk, Alessandro Michele i Andrew Thomasa Huang

128
Źródło: Kadr teledysku "The Gate"

Najpopularniejsza islandzka gwiazda muzyczna Björk wraz z dyrektorem kreatywnym marki Gucci – Alessandro Michele oraz artystą Andrew Thomasem Huang stworzyli zapierający dech w piersiach projekt. 

The Gate jest piosenką o miłości, ale traktuję ją jako bardziej transcendentalne pojęcie. Vulnicura dotyczy bardzo osobistej utraty, myślę, że ten album jest o miłości, która jest czymś więcej. Chodzi o jej ponowne odkrycie, ale w sposób duchowy – przyznała artystka w wywiadzie dla “Dazed”.

Za wykreowanie psychodelicznego, kalejdoskopowego obrazu odpowiedzialny jest Andrew Thomas Huang, natomiast spektakularne kostiumy są dziełem wizjonera, który zrewolucjonizował świat mody – Alessandro Michele.

>>>Przeczytaj również: NEWS: Giorgio Armani organizuje warsztaty filmowe

W wywiadzie dla “Dazed” reżyser wideo opowiada: Jestem szczególnie dumny z tego filmu, ponieważ uważam, że jest to kulminacja mojej pięcioletniej współpracy z Björk i Jamesem Merrym. To była taka trzykierunkowa relacja, a ten film jest idealną syntezą mózgów i serc. Projekty Alessandro Michele są spełnieniem marzeń. 

Jak widać niezwykle kreatywna praca oraz kompilacja tak silnych i twórczych osobowości przyniosła niezwykły efekt. Oceńcie sami.