Ogłoszono nominowanych do prestiżowej nagrody CFDA Awards 2018

206
Raf Simons podczas CFDA 2017, fot. Dia Dipasupil/Getty Images

Wiemy już kto w tym roku powalczy o nagrody CFDA przyznawane w kilku różnych kategoriach. Za wydarzeniem stoi Council of Fashion Designers of America – stowarzyszenie założone w 1962 roku, które promuje młodych projektantów mogących pochwalić się wkładem w rozwój amerykańskiej mody.

Nigdy wcześniej w historii konkursu ogłoszenie nominacji nie odbywało się za pośrednictwem Instagrama. Niektóre fragmenty z udostępnionych zapowiedzi były kręcone w Muzeum Brooklyńskim, które posłuży za oficjalne miejsce rozdania nagród 4 czerwca. Pierwszy raz od 37 lat odbędzie się ono poza dzielnicą Manhattanu. W ubiegłym roku nagrodę zarówno w kategorii damskiej, jak i męskiej zdobył Raf Simons.

Lista nominowanych

Projektant mody damskiej: Virgil Abloh z Off-White, Gabriela Hearst, Marc Jacobs, Ashley & Mary-Kate Olsen z The Row, Raf Simons z Calvin Klein.

Projektant mody męskiej: Virgil Abloh z Off-White, Thom Browne, Tom Ford, James Jebbia z Supreme, Raf Simons z Calvin Klein.

Projektant akcesoriów: Paul Andrew, Stuart Vevers z Coach, Rachel Mansur i Floriana Gavriel z Mansur Gavriel, Irene Neuwirth, Ashley & Mary-Kate Olsen z The Row.

Swarovski Award dla nowego talentu: Mike Amiri z Amiri, Laura Vassar Brock i Christopher Brock z Brock Collection, Aurora James z Brother Vellies, Kerby Jean-Raymond z Pyer Moss i Sander Lak z Sies Marjan.

Swarovski Award za pozytywne zmiany: Diane von Furstenberg.

Nagroda Geoffrey’a Beene’a za całokształt twórczości: Narciso Rodriguez.

Nagroda fundacji CFDA: Carolina Herrera.

Nagroda międzynarodowa: Donatella Versace.

Nagroda Eugenii Sheppard: Edward Enniful.