noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Nick Knight stworzył wystawę w całości poświęconą Kate Moss

REKLAMA
noSlotData

Aby uczcić swoją wieloletnią współpracę oraz przyjaźń z ikoną modelingu, Nick Knight postanowił poświęcić Kate Moss całą wystawę.

Co się na niej znajdzie? Przede wszystkim prace przedstawiające najbardziej popularne i kultowe już stylizacje Moss z licznych pokazów, w których na przestrzeni lat modelka wzięła udział. Na wystawie znajdą się więc ilustracje dokumentujące pokazy takich projektantów jak John Galliano, Alexander McQueen czy Vivienne Westwood.

Na potrzeby wydarzenia Knight poprosił trzydziestu artystów o stworzenie dzieł ilustrujących Kate Moss w ich ulubionych outfitach. Każdy z nich, na swój oryginalny sposób, przedstawił modelkę, która stała się symbolem świata mody swoich czasów i na stałe wpisała się do kanonu modelingu. Obrazy będą pokazane razem z licznymi filmami i projektami, przy których pracował Knight.

Co na to sama Kate Moss? Jak sama przyznała – jest zachwycona pomysłem. To dla niej podróż sentymentalna, która przypomina jej o przepięknych ubraniach, które mogła prezentować na sobie podczas największych wydarzeń modowych oraz ludziach, których miała szansę poznać.

Otwarcie wydarzenia zaplanowane jest na 20 kwietnia.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES