Moda na spryt – włącz technologię w swój styl

142
mat. prasowe

Żyjemy w czasach, w których własny styl nie musi już być wyzywający, by pokazać indywidualizm. Poznaj smart casual – kierunek modowy pozwalający pozostać oryginalnym w zgodzie z trendami. Jeśli chcesz pokazać znajomym, współpracownikom i przełożonym, że potrafisz się prawidłowo zaprezentować, na pewno jest kilka rzeczy, które możesz zrozumieć i dopracować.

Elegancki luz wkracza na ulice

Smart casual to właściwie oksymoron – jeśli zestawić ze sobą dosłowne tłumaczenia obu słów tworzących nazwę popularnego współcześnie trendu. „Smart” jako sprytny lub elegancki jest pozornie wprost przeciwstawny wyrazowi „casual” – zwyczajny, powszedni. Nie pierwszy raz jednak świat mody ciekawie posługuje się kontrastem, zwłaszcza gdy zaprzecza ustalonym do tej pory kanonom stylu. XXI  wiek do tej pory obfitował głównie w odzież prostą i luźną. Ponieważ moda zwykle jest pewnego rodzaju buntem przeciw dotychczasowemu porządkowi, dyktowane popularnością muzyki hip-hopowej podejście do ubioru traci na znaczeniu w obliczu nowego standardu codziennego outfitu.

Streetwear ewoluuje

To, co możemy powiedzieć o dzisiejszym mainstreamie stylowym wyraźnie nie pokrywa się więc ze stanem rzeczy sprzed kilku lub kilkunastu lat. Należy zaznaczyć, że ogromny wpływ na tę zmianę ma popkultura i styl życia. Choć raperzy nadal mają się świetnie, nie brakuje osób, które szukają alternatywnych inspiracji. Odmiennym typem ubioru wskazywały na swoją odrębność od przyjętej normy, ustanawiając z czasem nową, swoją własną. Obszerne bluzy mężczyźni zamienili na marynarki, zaś damskie koszulki na ramiączka oraz t-shirty wyparte zostały przez eleganckie bluzki i koszule. Tym niemniej smart casual pozostaje casual – ubiór musi być stonowany i przystosowany do codziennych warunków, a przy tym miły dla oka i wywierający pozytywne wrażenie u rozmówców. Taka jest właśnie przyczyna największych zmian – dostrzegamy, że nie tylko w ubraniach sportowych człowiek może czuć się naprawdę dobrze.

Jak uniknąć faux-pas?

Ponieważ mówimy o stylu ubieranym na co dzień, nie może być to zbyt skomplikowany sposób dobierania ubrań – i nie jest, jeśli stosujemy się do kilku zasad. Po pierwsze należy zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonane są ubrania. Koszula koszuli nierówna i to samo tyczy się zarówno marynarek, jak i spodni. Do marynarki od garnituru po prostu nie wypada założyć jeansów, a t-shirty w smart casual mają minimalną rolę, jedynie w bardziej przemyślanych zestawach. Estetyka utrzymywana jest stonowaną i pozbawioną krzykliwych kontrastów kolorystyką, dlatego warto zwrócić uwagę na to jak współgrają ze sobą poszczególne części garderoby. Logotypy i nieistotne nadruki również nie są pożądane. Panie powinny też wystrzegać się zbyt krótkiej mini. Pamiętajmy, że mimo tych wytycznych powinniśmy być elastyczni i dostosowywać nasz wygląd do sytuacji – w bardziej formalnych warunkach elegancka marynarka (u pań garsonka) na pewno wpłyną pozytywnie na wywarcie pozytywnego pierwszego wrażenia. Często zależy nam na tym również podczas spotkań prywatnych, dlatego warto zaopatrzyć się w wygodne koszule oxfordzkie, marynarki oraz ciemne, jednolite (bez przetarć) jeansy. Dobrze dobrany płaszcz na pewno zrobi też lepsze wrażenie niż ortalionowa kurtka.

Gadżet kluczowym atutem

Być smart to nie tylko ubierać się wygodnie i z klasą – istotne jest też otaczanie się najświeższą technologią o ładnym designie i porządnej funkcjonalności. Choć mają swych wielbicieli wśród pewnej niszy mężczyzn, drogie zegarki nie są już takim wyznacznikiem prestiżu jak kiedyś. Właściwym dylematem podczas doboru gadżetów jest pytanie – jaki smartfon będzie równocześnie sprawny i idealnie wpasuje się w pół-klasyczny outfit. Dużo łatwiej przyznać to paniom, ale na pewno każdy, kto dba o swój wygląd chciałby się nim pochwalić, warto więc zadbać o to, by urządzenie posiadało jak najlepszy aparat, najlepiej taki, który uchwyci detale podczas robienia szybkich snapów. Dobre smartfony to również takie, które pozwolą Ci łatwo połączyć się m.in. sprzętem domowym, przykładowo ze smart TV, smartwatchem czy konsolą. Ponieważ większość Polaków kupując tego typu sprzęt wybiera Sony, warto przejrzeć ofertę z serii Xperia – telefonów, spośród których każdy znajdzie swój własny wymarzony model w odpowiedniej dla niego cenie. Xperie posiadają bardzo bogatą historię, zwłaszcza jeśli chodzi o początkowe modele. Największy rozgłos miały w roku 2011 przy okazji premiery Sony Ericsson Xperii Play – telefonu, który wypłynął na głęboką wodę rynku konsol przenośnych. W konkurencji z 3DSem i PS Vitą niestety nie miał on jednak szans, zwłaszcza ze względu na wysoką cenę, i ograniczone możliwości sterowania. Dziś możesz przed znajomymi popisać się dużo bardziej efektowną funkcją Remote Play w swojej Xperii, która pozwala na streamowanie bezpośrednio obrazu  z Playstation 4 do telefonu i jeśli masz przy sobie kontroler, jesteś gotowy do gry w każdej chwili.

Oczywiście, jak ze wszystkim, należy zachować umiar – nie przesadź z przechwałkami. Pamiętaj, że Twój największy atut i jednocześnie to, co najbardziej zapadnie drugiej osobie w pamięć to osobowość oraz sposób, w jaki prowadzisz rozmowę.

Kontent sponsorowany

PODZIEL SIĘ