REKLAMA

Jak powinna wyglądać idealna wizytówka?

REKLAMA

Jeśli jesteś związany z branżą mody to niezależnie od tego czy projektujesz, stylizujesz czy zajmujesz się fotografią, podzielenie się ze światem (i potencjalnymi klientami) swoją estetyką i poinformowanie o tym, co konkretnie robisz może być kluczowe dla Twojej kariery. Jak możesz to zrobić dopiero co poznając jakąś nową osobę? W końcu nie wszędzie chodzisz ze swoim portfolio, więc najwygodniejszym sposobem będzie wręczenie swojej wizytówki. Najlepiej takiej, która zainteresuje i przykuje uwagę Twoich, być może przyszłych, zleceniodawców lub partnerów. Warto więc przyłożyć się do przygotowania takiej formy promocji i przemyśleć pomysł, aby mówił od razu o Tobie jak najwięcej. Jak to zrobić? Poznaj kilka sposobów, na które musisz zwrócić uwagę.

Tylko najważniejsze informacje
Jeśli zajmujesz się wieloma rzeczami na raz i Twoja oferta jest szeroka, zdecyduj, jako kto chcesz być rozpoznawalny i co na pierwszym miejscu powinno przychodzić ludziom do głowy, kiedy o Tobie myślą. Na wizytówce powinny znaleźć się na pewno najważniejsze informacje: imię, nazwisko, zawód, mail, numer telefonu, a wszystko po to, aby łatwo się było z Tobą skontaktować i nie bombardować ludzi zbędnymi danymi. Niektóre słowa możesz równie dobrze zastąpić ikonografiką, która w atrakcyjny sposób przykuje uwagę odbiorcy i przekaże lepiej niż kilka słów to, czym się zajmujesz.

Spójność
Twoja wizytówka musi być spójna z tym, jaki jesteś i co robisz. Jeśli słyniesz z projektowania ekskluzywnych sukien ślubnych, Twoja business card powinna być taka sama – wyrafinowana i nawiązująca do mody dla panien młodych. Utrzymana w odpowiedniej kolorystyce i stylu, który chcesz reprezentować. Po drugie: Twoja wizytówka musi być utrzymana w takiej samej estetyce, jak Twoja strona internetowa czy blog. Pamiętaj, aby trzymać się tej samej palety kolorystycznej, a nawet kroju pisma. Budując spójną markę, wszystkie elementy muszą do siebie pasować.

Kod QR
Rzadko wykorzystywanym pomysłem jest umieszczany na wizytówce kod QR, który bezpośrednio, po zeskanowaniu, przeniesie posiadacza Twojej wizytówki na zarządzaną przez Ciebie stronę internetową. Rozwiązanie łatwe, szybkie i oryginalne.

Wyróżnij się
Niestandardowy rozmiar, ciekawy materiał, masa perłowa na brzegach Twojej wizytówki? Wszystkie chwyty są dozwolone, ale musisz pamiętać, żeby nie wykorzystać za dużo naraz tych pomysłów. Niech Twoja wizytówka się wyróżni, ale nie popadaj w szał i wybierz subtelne elementy, dzięki którym zwrócisz na siebie uwagę.

Pokaż swoją twarz
W dzisiejszych czasach, w których networking zdobywa coraz większą popularność, nie zawsze pamiętamy twarze naszych rozmówców, których poznaliśmy podczas ostatniego spotkania. Aby temu zapobiec możesz umieścić na wizytówce swoje zdjęcie, dzięki czemu łatwiej zostaniesz rozpoznany i skojarzony z krótką pogawędką, którą odbyliście poprzedniego dnia.

Podziel się swoją filozofią
Może masz krótką złotą myśl, którą kierujesz się podczas tworzenia swojej marki? Jeśli tak – podziel się nią ze swoimi potencjalnymi klientami. A może Twoja firma związana jest z filozofią eko? W takim razie wybierz ekologiczny materiał, na którym wydrukujesz swoje dane. Takie zabiegi pozwolą Ci się wyróżnić oraz przyciągnąć do siebie ludzi o podobnych zdaniu lub filozofii życia. W końcu kto nie marzy o klientach o podobnych zainteresowaniach i stylu bycia? Takie zabiegi pozwolą Ci przyciągnąć do siebie swojego „idealnego klienta”.

Drukujemy
Jeśli Twój pomysł jest już kompletny i gotowy do wydruku, pamiętaj o tym, aby przejrzeć oferty kilku z miejsc, w którym możesz zmaterializować swoje wizytówki. Nie warto wybierać pierwszej lepszej drukarni lub kierować się jedynie jednym kryterium: pieniędzmi. Przejrzyj portfolio agencji, odwiedź je, upewnij się, że wykonują tam konkretną usługę, na której Ci zależy. Najlepszy projekt może być źle wykonany, jeśli nie wybierzemy kompetentnego miejsca, w którym wykonają wydruk.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES