SPONSOR SERWISU
(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
Wejście do sklepu Pepco. W centralnej części zdjęcia widzimy bramki, za którymi znajdują się pułki sklepowe. W górnej części zdjęcia znajduje się logo firmy.

Grupa Pepco będzie miała nowego prezesa

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Przy okazji publikacji najnowszych wyników finansowych Grupa Pepco poinformowała o powołaniu ze skutkiem o 1 lipca 2024 roku nowego prezesa. Jednym z jego pierwszych wyzwań będzie poprawa przychodów LFL (sprzedaży skorygowanej o nowe lub zbywane biznesy).

Przeczytaj również: VRG: Jubilerzy ratują Grupę. Marki odzieżowe pod kreską

Nowy prezes Grupy Pepco: kiedy zacznie pracę?

Grupa Pepco powołała Stephana Borcherta na stanowisko prezesa ze skutkiem od 1 lipca 2024 r. – czytamy w opublikowanym przez spółkę komunikacie. Pierwsze trzy miesiące jego pracy będą okresem wprowadzającym, pozwalającym mu na zapoznanie się z działalnością oraz kulturą grupy. W tym okresie funkcję prezesa wykonawczego pełnił będzie Andy Bond, który 1 października powróci na stanowisko prezesa niewykonawczego.

Z niecierpliwością czekam na współpracę ze Stephanem, aby zrealizować naszą odnowioną strategię poprawy rentowności i generowania środków pieniężnych w naszej podstawowej, ugruntowanej działalności, przy jednoczesnym zapewnieniu bardziej wymiernego, rentownego wzrostu – powiedział Andy Bond, przewodniczący wykonawczy Pepco Group.

Kim jest nowy prezes Grupy Pepco? Kariera Stephana Borcherta

Stephan Borchert doświadczenie zawodowe zdobył kierując globalnymi podmiotami z różnych sektorów, w tym mody, kosmetycznego, usług opieki zdrowotnej. W trakcie swojej zawodowej ścieżki pełnił on funkcję prezesa GrandVision. Jednego z liderów sprzedaży detalicznej towarów optycznych, prowadzącego ponad 7,4 tys. sklepów w ponad 30 krajach. Przed GrandVision Stephan był prezesem Sephora EMEA w Globalnym Komitecie Wykonawczym. Poprawił tam rentowność i zwiększył przychody, jednocześnie przyspieszając wielokanałowy rozwój sklepu kosmetycznego.

Jestem zaszczycony, że zostałem mianowany na prezesa Grupy Pepco, która ma możliwość stać się wiodącym europejskim detalistą dyskontowym. Grupa Pepco to potężna firma detaliczna o silnej reputacji, zapewniająca klientom niebywale atrakcyjny asortyment, wartość i wygodę. Cieszę się, że będę mógł współpracować z zarządem, aby realizować strategiczne priorytety Grupy. Wkraczając w kolejną fazę jej rozwoju – skomentował Borchert.

Wyniki finansowe Grupy Pepco – II kw. roku obrotowego 2023/24 

W pierwszym półroczu, zakończonym 31 marca 2024 r., przychody grupy wyniosły 3,2 mld euro przy stałym kursie walutowym (wzrosły o 11 proc. rok do roku). Sprzedaż porównywalna (LFL) spadła o 2,5 proc. rok do roku. Przychody sieci Pepco wyniosły 820 mln euro, co oznacza wzrost o 14,7 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Przychody Poundland Group wyniosły 458 mln euro, czyli wzrosły o 4,5 proc.

Otoczenie jest nadal wymagające, ale najważniejsze, że my mamy potencjał do poprawy. Wykorzystania szans na rynku i powrotu do wzrostów sprzedaży LFL. Powinniśmy być w stanie dostarczyć zrównoważony wzrost LFL do końca roku obrotowego w naszej podstawowej działalności Pepco w regionie CEE – podsumował Andy Bond.

Przeczytaj również: Jakiego poziomu inflacji spodziewamy się w kwietniu?

Zdjęcie główne: mat. prasowy

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Newsletter

FASHION BIZNES