Dyrektor marki Ralph Lauren opuszcza firmę

132
źródło: nytimes.com

Stefan Larsson, dyrektor marki Ralph Lauren, 1 maja opuszcza markę w związku z rzekomymi sporami dotyczącymi strategii firmy.

Informację o rozstaniu Larssona z marką high fashion ogłoszono po tym, jak spółka zanotowała rozczarowujące wyniki za trzeci kwartał, które wykazały, że przychody netto spadły o 12% w porównaniu z analogicznym okresem z zeszłego roku, co spowodowało również spadek akcji o 11%.

Mimo rozstania firma nie rezygnuje z długoterminowej strategii zbudowanej przez Larssona, a dyrektor finansowy Jane Nielsen ma w międzyczasie poprowadzić realizację planu naprawczego. Poszukiwania nowego dyrektora generalnego rozpoczną się wkrótce, a sam Ralph Lauren oświadczył, że Stefan, jak i on sam dzielą miłość i szacunek dla DNA marki oraz uznali, że muszą się rozwijać. Stwierdzili jednak, że ich poglądy na temat ewolucji twórczej strony marki, jak i tej biznesowej zbyt się różnią, dlatego zgodnie postanowili się rozstać.

Larsson został powołany na stanowisko dyrektora w 2015 roku i był pierwszym mianowanym dyrektorem po ustąpieniu ze stanowiska założyciela Ralpha Laurena. Jego nominacja była postrzegana wówczas jako pozytywny ruch zważywszy na fakt, że Larsson starał się skierować markę ku młodszemu pokoleniu.

Jesteśmy ciekawi kim zastąpią dyrektora z ogromnym doświadczeniem, który odnosił sukcesy i pracował dla takich marek jak Old Navy czy H&M. Jak potoczą się losy marki skierowanej wcześniej przez Larssona na nowe tory?

 

PODZIEL SIĘ