REKLAMA
Dr Martens

Dr Martnes w poważnych tarapatach. Właśnie stracił dyrektora finansowego firmy

REKLAMA
REKLAMA

Legendarny producent skórzanych butów Dr Martens ma poważne problemy finansowe, a ponadto właśnie stracił kluczowego dla branży managera – dyrektora finansowego Jona Mortimore’a.

Jak informuje Reuters, brytyjska firma Dr Martens, poinformowała, że jej dyrektor finansowy Jon Mortimore, odejdzie, gdy znajdzie swojego następce. Odejście jednego z ważniejszych managerów zbiegło się z informacją o tym, że firma kolejny kwartał z rzędu raportuje o niskich zyskach. Przed świętami Bożego Narodzenia Dr Martnes odnotował gwałtowny spadek marż zysku przy słabszym niż oczekiwano popycie.

Dr Martnes zadebiutował na giełdzie w 2021 roku z kapitalizacją rynkową w wysokości 5 mld dol. Wartość akcji spadła w sumie o prawie dwie trzecie w stosunku do pierwotnej ceny oferty publicznej – przypomina Reuters.

Wszystkie nawarstwiające się problemy giganta obuwniczego, wiążą się też z mniejszym popytem w Stanach Zjednoczonych, czyli drugim co do wielkości rynku pod względem przychodów. Dr Martens oczekuje obecnie, że zysk podstawowy za rok finansowy, który kończy się w marcu, wyniesie około 245 mln funtów, w porównaniu z wcześniejszą prognozą, która szacowała go w granicach 250 do 260 mln funtów.

Przeczytaj też: Grupa CCC podsumowuje 2022 r. “Do końca roku, chcemy zmniejszyć zobowiązania finansowe o blisko miliard złotych”

Zdjęcie główne: Unsplash

Tagi
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES