noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Skandynawski minimalizm podbija świat mody

REKLAMA
noSlotData

Przeglądając lookbooki najpopularniejszych skandynawskich marek można odnieść wrażenie, że daleko im do ekspresyjnych projektów, szaleństw czy zabawy formą. Dominuje przyjemny spokój, klasyka i minimalizm.

Głównie dlatego, że ubrania – mimo że są na pierwszym planie – mają według nich spełniać przede wszystkim swoje podstawowe funkcje.

Projektanci z Danii, Szwecji czy Norwegii (oczywiście nie wszyscy) wychodzą z założenia, że jeśli coś jest dobre i sprawdzone, to nie ma sensu tego zmieniać czy ulepszać na siłę. O wiele ważniejsza dla nich jest dbałość o materiały, estetykę wykonania oraz gwarancję zadowolenia klienta. Tu nie liczy się ilość, ale jakość. Jest to poniekąd spowodowane ich filozofią życia. Otoczeni przepiękną przyrodą, jednocześnie świadomi zagrożeń współczesnego świata, wyznają zasady eco friendly oraz slow fashion. Wierzą przy tym, że promując ten styl konsumpcji zmienią świat na lepsze.

Jeszcze kilka lat temu jedynymi markami mody, które kojarzyły się nam ze Skandynawią były Acne, &Other Stories oraz gigant odzieżowy H&M i jego siostrzana marka COS. Dziś świadomość tamtejszych brandów bardzo wzrosła, a ich projekty pokochały najpopularniejsze światowe influencerki, redaktorki i stylistki. Pora więc, abyście dołączyli do tego grona – zobaczcie, że warto!

Najpopularniejsze skandynawskie marki możecie znaleźć na platformie Miinto.pl.

Sukienka Light Blue Flower GESTUZ / Sukienka Orange Frappo SECOND FEMALE / Sukienka Rose Illusion STINE GOYA / Sukienka Misty Blue ODD MOLLY / Sukienka Sand Tiki MUNTHE

 

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES