Masz dość pracy z domu? Oto 7 fajnych miejsc w Warszawie, z których możesz działać zdalnie [FashionBiznes x Warsawholic]

Przez pandemię, praca zdalna stała się normalnością i dziś jeszcze więcej osób preferuje pracę w tym trybie. Wykonywanie obowiązków poza biurem nie musi jednak wcale oznaczać konieczności działania z domu. W Warszawie znaleźć można wiele miejsc, które pozwolą nam skupić się na pracy, a jednocześnie być wśród ludzi, w pięknym miejscu, popijając kawę czy jedząc smakowity lunch. Razem z portalem Warsawholic, wybrałam 7 fajnych miejsc, z których praca wydaje się przyjemniejsza (tak, to możliwe!).

1. Deski w Porcie Czerniakowskim

Praca zdalna w takim miejscu to coś wspaniałego! Położone w magicznym Porcie Czerniakowskim – z jednej strony blisko Wisły, z drugiej centrum miasta – zachwyca ogromnym tarasem i wielką ilością zieleni. Bez wyjeżdżania z Warszawy można się zatem poczuć jak na “workation”, a gdy tylko wybije 17:00 (lub jakakolwiek inna, będąca ostatnią w pracy) wystarczy zamknąć komputer i udać się na relaksacyjny spacer nad rzeką.

PS. Na miejscu zjecie też smaczne, domowe lunche i napijecie się dobrej kawy.

Praca zdalna w zielonej części miasta? Deski w Porcie Czerniakowskim to idealne miejsce! Fot. Warsawholic

2. CoWork Cafe

To miejsce znajdziecie w lokalizacji dość nietypowej, bo w Galerii Północnej – jednej z warszawskich galerii handlowych. Warto mu się jednak przyjrzeć, bo to prawdziwa przestrzeń coworkingowa, a takich w stolicy wciąż brakuje. To kawiarnia stworzona dla freelancerów – przy dobrej kawie można pracować w jasnym, miłym wnętrzu w spokoju i skupieniu. W niedalekiej przyszłości ma tu zostać również otwarta sala konferencyjna i strefa drukowania, z której będą mogli korzystać bywalcy miejsca. Elementy biurowej pracy w kawiarnianej atmosferze – brzmi jak połączenie idealne!

3. Przegryź

Klasyk klasyków, czyli urokliwa kawiarnio-restauracja przy Mokotowskiej, w samym centrum miasta. Przegryź to idealne miejsce na śniadanie (w atrakcyjnej cenie), kawę i poranną dawkę pracy. Siedząc przy oknie bądź w ogródku można obserwować budzące się do życia miasto i jedną z jego najmodniejszych ulic. Jest jasno, smacznie i przyjaźnie, dzięki czemu pierwsze – często najtrudniejsze – godziny pracy, mogą okazać się tymi najbardziej kreatywnymi i produktywnymi!

Praca zdalna w Przegryziu to idealny pomysł na start dnia. Fot. Warsawholic

4. Wrzenie Świata

Choć to miejsce znajduje się tuż przy Nowym Świecie, jednej z najpopularniejszych warszawskich ulic, pozostaje nieco ukryte i tajemnicze. Wrzenie Świata to kawiarnia i księgarnia, w której znaleźć można przede wszystkim reportaże. Inspirująca atmosfera i “obecność” dużej ilości książek sprawia, że to miejsce wprost idealne dla wszystkich tych (choć oczywiście nie tylko!), którzy na co dzień trudnią się pisaniem w dowolnej formie. Duża dawka kreatywności i motywacji do działania gwarantowana!

5. Kawiarnia Waszyngton

Kawiarnia w pięknym, przeszklonym pawilonie między Rondem Waszyngtona a Rondem Wiatraczna na Pradze Południe. Ogromne okna sprawiają, że zieleń pobliskiego parku i dawna architektura świetnie łączą się z nowoczesnym wnętrzem, w którym dominuje lastryko i pastelowe kolory. Miejsce jest jasne i przestronne, dlatego przychodząc tu z komputerem można całkowicie oddać się obowiązkom i skupić na pracy. Pobliski Park Skaryszewski będzie natomiast świetną, spacerową odskocznią po trudnych godzinach pracy.

Jasne, nowoczesne wnętrza na warszawskiej Pradze. Kawiarnia Waszyngton jest świetna! Fot. Warsawholic

6. coffedesk

coffedesk byla jedną z pierwszych warszawskich kawiarni serwujących kawę speciality, czyli tę najlepszej jakości. Być może właśnie kawa, która często jest nieodłącznym elementem pracy, przyciąga tu wielu freelancerów. O każdej porze dnia spotkacie tu ludzi z komputerami, którzy przy dobrym dripie walczą z deadlinami. Pierwszy lokal powstał w Śródmieściu, przy ulicy Wilczej, ale teraz ma również inne filie – przy Próżnej i na Tamce. W każdym z tych miejsc znajdziecie nie tylko dużą ofertę kaw serwowanych na miejscu, ale też tych, które możecie zabrać ze sobą do domu, pochodzących z wielu polskich palarni.

7. Kawiarnia Fabryczna

Urokliwa kawiarenka na warszawskim Powiślu, zlokalizowana przy ulicy Fabrycznej. Meble tworzą wyjątkowy klimat, a praca jest tym przyjemniejsza, że możemy wykonywać ją nie tylko siedząc na krześle, ale również w wygodnym, miękkim fotelu. Możemy zatem poczuć się jak w domu, nie mając jednocześnie wszelkich “rozpraszaczy” w postaci telewizora, odkurzacza (kto nigdy nie postanowił sprzątać mieszkania, żeby opóźnić pracę niech pierwszy rzuci kamieniem!) czy oczywiście… lodówki. Wszystko w pięknej, inspirującej okolicy.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Post udostępniony przez Kawiarnia Fabryczna (@kawiarniafabryczna)

>>> Przeczytaj też: Gdzie wybrać się na koktajl po pracy w Warszawie? Poznaj 5 miejsc wartych uwagi! [FashionBiznes x Warsawholic]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Newsletter

FASHION BIZNES