Zuzanna Bijoch

Zuzanna Bijoch – kariera modelki i najlepszej studentki Columbia University

Karierę rozpoczęła jako trzynastolatka od wygranej w konkursie Bravo Girl. Pięć lat później amerykański Vogue umieścił ją na liście 10 najlepszych modelek roku, po tym jak Polka przeszła po wybiegu najważniejszych modowych marek takich jak Prada, Givenchy, Gucci, Versace czy Alexander McQueen. Życie i kariera Zuzanny Bijoch to materiał na książkę, którą modelka napisała zresztą już jakiś czas temu. Przybliżamy najważniejsze ciekawostki dotyczące jej drogi na szczyt.

Zuzanna Bijoch – kariera

Zuzanna Bijoch przyszła na świat 20 czerwca 1994 roku w Katowicach. Ze względu na wyjątkową urodę, karierę modelki rozpoczęła w bardzo młodym wieku. Jako trzynastolatka wygrała konkurs zorganizowany przez magazyn Bravo Girl. Chwilę później została dostrzeżona przez Łukasza Jemioła, który zaangażował ją do promocji swojej nowej kolekcji,  następnie na wybieg zaprosił ją sam Maciej Zień. Bijoch bardzo szybko stała się ulubienicą opiniotwórczych magazynów o modzie takich jak Harper’s Bazaar, Pani i Glamour, które chętnie zapraszały ją do swoich sesji zdjęciowych, a także na okładki. To pomogło zdobyć pochodzącej ze śląska młodziutkiej modelce rozpoznawalność, a także kolejne zlecenia. Na międzynarodowy sukces nie musiała długo czekać. W 2011 roku Bijoch została dostrzeżona przez wnuczkę założyciela znanego włoskiego domu mody. Miuccia Prada zaprosiła Bijoch do wzięcia udziału w kampanii Prady, a następnie podpisała z nią kontrakt na wyłączność. Współpraca z włoską marką zaowocowała dla Bijoch awansem na 13. miejsce listy 50. najważniejszych modelek na świecie według models.com. 

Zuzanna Bijoch swoimi delikatnymi, i jednocześnie mocnymi rysami dosłownie zachwyciła świat mody, który zaczął konkurować o jej angaż. Wielkim sukcesem, który okazał się dla modelki przełomowy, okazała się kampania domu mody Louis Vuitton, który zaowocował pojawieniem się Bijoch m.in. na okładce meksykańskiej edycji magazynu VOGUE. Polka niedługo potem pojawiła się też w kampaniach marek: Chloé, Proenza Schouler czy Yves Saint Laurent. Rodzime magazyny o modzie, takie jak ELLE zaczęły określać ją jedną z najważniejszych i najbardziej cenionych modelek na rodzimym rynku. 

Lista sukcesów polskiej modelki jest długa, a zaliczyć do nich trzeba na pewno współprace z takimi markami jak: Chanel, Marc Jacobs, Prada, Gucci, Dior, Valentino, Dolce & Gabbana, Alexander McQueen, Fendi, Jean Paul Gaultier, Versace czy Yves Saint Laurent. Bijoch była ulubienicą najbardziej kultowych fotografów, którzy podobnie jak wielkie brandy, doceniały jej urodę, pewność siebie i elegancki, ponadczasowy styl. Wśród nich wymienić można postacie takie jak Steven Meisel, Mario Testino, Patrick Demarchelier czy Tim Walker. Zuzanna Bijoch zdobiła też okładki legendarnych międzynarodowych magazynów o modzie: od ELLE, przez VOGUE, Harper’s Bazaar, po prestiżowy W Magazine. 

Zuzanna Bijoch – modelka

Jej widowiskowa kariera modelki to gotowy materiał na książę. Bijoch postanowiła więc napisać ją sama. Wydana w 2017 roku biografia to, jak opisuje sama autorka, szczera opowieść o tym, jak naprawdę wygląda praca znanej na całym świecie modelki, ile pieniędzy się na niej zarabia i od kogo to zależy. “Modelka” po dziś dzień cieszy się wielką popularnością wśród wszystkich fanów mody. Bijoch udaje się pokazać kulisy tej wymagającej branży, a także zdradzić sekret tego, jak odnieść sukces i pozostać sobą. Zuzanna nazywa swoją biografię książką “o marzeniach, podejmowaniu decyzji… przez nas lub za nas. To książka o uporze, wytrwałości, młodzieńczej porywczości i bezczelnej wierze w sukces. A przede wszystkim jest to piekielnie osobista historia.”

Zuzanna Bijoch – partner

Zuzanna Bijoch należy do grona gwiazd, które nie dzielą się szczegółami ze swojego życia prywatnego. Modelka chroni swojej prywatności, dlatego o jej życiu miłosnym niewiele jest wiadomo. Pierwszym medialnym występem Bijoch, nie w roli modelki, był udział w popularnym show stacji TVN “Azja Express”. Właśnie wtedy Bijoch zaprezentowała światu swoją siostrę, Julię, która razem z nią przemierzała w programie Indie oraz Sri Lankę. W wywiadach siostry wspominały decyzję o udziale w programie tak: “Przez ostatnie kilka lat byłyśmy nieustannie w rozjazdach, dlatego to była najlepsza okazja, żeby spędzić razem czas i to bardzo intensywnie. Najpierw trochę się bałyśmy, bo wiedziałyśmy, że to będzie albo genialne albo się pozabijamy. Zastanawiałyśmy się, czy będziemy poparciem dla teorii, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, czy może jednak okaże się, że jest inaczej. Do czasu wyjazdu to była jedna wielka niewiadoma”. 

Zuzanna Bijoch – Columbia University

Elektryzująca informacja związana z modelką obiegła niedawno Polskę, a mianowicie Bijoch została pierwszą w historii Polką, która otrzymała tytuł Valedictorian na Columbia University. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest absolwentowi, który kończy studia z najlepszym wynikiem. Taka osoba ma zaszczyt wejść w trakcie ceremonii zakończenia nauki na scenę i wygłosić mowę końcową w imieniu wszystkich studentów. To wyróżnienie, które spotkało Zuzę Bijoch związane jest z jej edukacją na prestiżowej Columbia University w Nowym Jorku. Gwiazda jest również zdecydowana, by zakończyć karierę modelki i rozpocząć pracę w jednej z najbardziej renomowanych  firm finansowych w Wielkim Jabłku, gdzie jak sama przyznaje, ma zamiar rozpocząć nowe życie. 

Przeczytaj też: Ta modelka jako pierwsza w historii Polka otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Columbia University

Zdjęcie główne: Archiwum prywatne Zuzanny Bijoch

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES