noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Vinted połączy Polskę z Chorwacją

Vinted połączy Polskę z nowym zagranicznym rynkiem

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Od 21 marca 2024 roku ogłoszenia z Polski staną się dostępne dla użytkowników Vinted w Chorwacji. Polscy użytkownicy jednocześnie zyskają dostęp do chorwackich ofert. Chorwacja to 17 rynek, na który wkracza litewska platforma sprzedaży ubrań.

Vinted debiutuje na kolejnym rynku, łącząc jednocześnie polskich użytkowników z chorwackim rynkiem. To dobra wiadomość dla miłośników mody z obu krajów, którzy zyskają dostęp do szerszej oferty ubrań i dodatków.

Polacy zyskają dostęp do chorwackich szaf

Vinted to popularna platforma społecznościowa do kupna i sprzedaży używanej odzieży, obuwia i akcesoriów. W Polsce platforma działa od 2019 roku i zyskała już ponad 7,5 mln użytkowników. Vinted Polska jest połączona z 7 innymi rynkami: Szwecją, Litwą, Słowacją, Węgrami, Rumunią, Czechami i Danią.

Chorwacja to 17. rynek dla Vinted i jednocześnie ósmy rynek, na którym polscy użytkownicy platformy będą mogli dokonywać zakupów. 

Przeczytaj również: Vinted umacnia pozycję w Skandynawii. Przejmuje popularny marketplace

Vinted w Polsce

Litewska spółka Vinted została założona w 2008 roku przez Mildę Mitkute oraz Justasa Janauskasa. Obecnie platforma działa na 16 rynkach w Europie i Ameryce Północnej, a jej społeczność liczy ponad 50 mln użytkowników. Biura Vinted znajdują się w Wilnie, Berlinie, Pradze, Amsterdamie i Utrechcie.

Vinted w Polsce zadebiutowało w 2013 roku i szybko zdobyło uznanie osób, które poszukiwały platformy do sprzedaży ubrań i przedmiotów z drugiej ręki. Obecnie Vinted w Polsce liczyły około 10 milionów zarejestrowanych osób (na całym świecie jest ich ponad 80 mln). W 2022 roku Vinted Polska osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 1 222 287,89 zł i poniosła koszty działalności operacyjnej w wysokości 1 121 616,86 zł. Oznacza to, że zysk spółki w 2022 r. wyniósł 80 185,73 zł.

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Vinted wprowadza nową usługę. Zapłacisz za nią 45 złotych

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES