Jak urządzić swoje wnętrze? 5 trendów na 2018 rok

2188
Źródło: homepolish.com

Poznaliśmy trendy, które będą królowały na ulicach, a co będzie modne w naszych mieszkaniach? Jeśli planujecie przeprowadzkę lub remont koniecznie zapoznajcie się z najgorętszymi trendami wnętrzarskimi 2018 roku. 

Źródło: todaysgardens.org

Wszechobecna zieleń

Trend na bujną roślinność w domu nadal będzie trwał. Egzotyczne palmy, wiszące kokedamy, rozłożyste paprotki – wszystkie kwiaty znajdą swój kąt. Im więcej, tym lepiej. Wszystko to oczywiście powinno znaleźć się w oryginalnych doniczkach: kolorowych, ceramicznych lub betonowych.

Źródło: gardenology.com

Odcienie ziemi

Natura zawita do naszych domów nie tylko w postaci roślin, ale także kolorów, które możemy umieścić na ścianach lub wybierając nowe meble. Królować będą wszelkie odcienie ziemi: pomarańcz, brązy, czerwienie.

Źródło: sugarandcharm.com

Wzorzysta podłoga

Na targach wnętrzarskich w Hanowerze można było dostrzec wszelakie wzory, które w 2018 roku chętnie będziemy umieszczać pod naszymi nogami. Kafelki-heksagony, trójkąty i kwadraty będą gościć w naszych kuchniach i łazienkach. Także wzorzyste dywany pojawią się w salonach, aby rozweselić wnętrza, ponieważ im intensywniejszy kolor wybierzemy, tym lepiej.

Źródło: baobab-interiors.co.uk

Egzotyczne akcesoria

Większą uwagę powinniśmy również przywiązać do dekoracji, które nadają charakteru naszym wnętrzom. W tym roku wszelkie afrykańskie akcesoria będą ponownie świecić triumfy w naszych mieszkaniach. Jeśli nie planujecie żadnych egzotycznych wycieczek, rozejrzyjcie się na targach lub w sklepach za obrazami, lampami czy dywanami w tym stylu.

Źródło: prodesign.od.ua

Dekadencki welur

W ubiegłym roku welurowe obicia były hitem i wygląda na to, że ten trend tak szybko nie minie. Dekadenckie sofy czy retro fotele to elementy wnętrz, które dodadzą stylu i elegancji naszemu salonowi. Jeśli jednak nie jesteście przekonani do tego materiału, możecie wybrać jedynie welurowe dodatki, na przykład poduszki w różnych kolorach.