Polski projektant debiutuje w Paryżu. Znacie dobrze to nazwisko…

794
Źródło: culture.pl

Zawsze cieszą nas dokonania naszych rodzimych artystów. Tak też jest i tym razem. Debiutujący w 2005 roku Michał Szulc przedstawi swoją kolekcję w Paryżu.

Premiera kolekcji ARS GRATIA ARTIS na wiosnę-lato 2018, po raz pierwszy w historii marki, będzie miała miejsce w przestrzeniach Porte de Versailles w Paryżu. Zaprezentowana zostanie we wrześniu w sekcji FAME Targów Whoʼs Next (Stand G308). Obecność Michała Szulca na targach Whoʼs Next wspiera Instytut Adama Mickiewicza działający pod marką Culture.pl.

>>>Czytaj również: Koniec z pudrowym różem BIZUU. Kolekcja jesień-zima 2017/18

Jaka będzie kolekcja na wiosnę-lato 2018? Tradycyjne dla marki proste konstrukcje podporządkowane detalom będą górować w kolekcji Michała Szulca. Wiązane pasy, będące częścią żakietów i spódnic mini, uzupełnione zostały przeskalowanymi kieszeniami w różnorodnej formie – naszywanymi przestrzennymi prostokątami i ciętymi listewkami. Idea geometrycznych pęknięć, pojawiających się na tyłach bluzek i spódnic, rozwinięta została w projektach dekoracyjnych mankietów i lamowanych nacięć w rękawach. Linia sylwetek została bardzo zróżnicowana. Kolorystyka kolekcji jest lekka i naturalna, a ciekawym elementem jest fakt, że surowce, z których powstały kreacje zostały wyprodukowane w Polsce.

Już nie możemy doczekać się relacji z targów, a tymczasem zobaczcie zdjęcia kolekcji Michała Szulca ma wiosnę-lato 2018.

Michał Szulc w Paryżu
mat.prasowe
Michał Szulc w Paryżu
mat.prasowe
Michał Szulc w Paryżu
mat.prasowe
Michał Szulc w Paryżu
mat.prasowe

Sesja zdjęciowa / Fotograf / Albert Pabijanek / Modelka / Dominika Wycech / More Models