noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Pat Guzik wraca z nową odsłoną „I miss the sun” oraz minikolekcją biżuterii. „Zależy mi na tym, aby kolekcje przestały być sezonowe”

REKLAMA
noSlotData

Zeszłoroczne lato zainspirowało Pat Guzik do stworzenia konceptualnej kolekcji zainspirowanej nostalgią i tęsknotą za tym, co przeminęło lub zostało zagubione. Autorce tworzącej „I miss the sun I need that tone and love the image that has been gone”, od samego początku, zależało na tym, aby zbiór produktów z każdym kolejnym sezonem mógł się rozrastać oraz zmieniać w zależności od nastroju. Najnowsza odsłona to charakterystyczne dla Pat wzory i nadruki w wersji 3D – w postaci kolczyków i klipsów w kilku wersjach kolorystycznych.

Przeczytaj również: K(B)ariery: Asia Sobierajska „Dobry event kończy się dopiero wtedy, gdy przestaje się o nim mówić”

Zależy mi na tym, aby kolekcje przestały być sezonowe. Chciałabym, aby mogły się rozrastać i trwać. By nie traciły poczucia wyjątkowości i były z nami jak najdłużej. To jedna z moich nadrzędnych idei podczas projektowania nowych rzeczy – mówi Pat Guzik, tłumacząc inspiracje stojące za nową odsłoną swojej kolekcji. Zamysł na „I miss the sun” związany jest z melancholią. Miejscem, w które nie docierają promienie słoneczne, teraźniejszością przepełnioną ciągłym brakiem „czegoś”.

Pat Guzik w swoich projektach często przemyca wzory oraz grafiki projektowane przez ilustratora, Mateusza Kołka. To on stworzył bohaterów kolekcji – wygrzewającego się w słońcu Pana Ognia oraz uśmiechniętego kwiatka Daisy.

Pat Guzik nadała tym postaciom nowego życia, umieściła je w przestrzeni, w wersji trójwymiarowej. Z płaskich ilustracji oraz nadruków stały się one motywami mini biżuteryjnej kolekcji. Daisy, poza zdobieniami i haftami na ubraniach, pojawia się teraz również w formie lekkich i małych kolczyków oraz klipsów w różowym, czerwonym, zielonym, kobaltowym oraz opalizującym kolorze.

Projektantka poszerzyła również asortyment linii “RE-LOVE”, powstającej z materiałów pozyskanych z alternatywnych źródeł (second-handy, ścinki produkcyjne, końcówki kolekcji tkanin). W jej ramach pojawią się nowe koszule, t-shirty, longsleeve’y, spódnice z nadrukami Mateusza Kołka, bluzy. Również skarpety zdobione motywem uśmiechającego się kwiatka Daisy.

Każda kolekcja Pat Guzik powstaje zgodnie z ideą mody zrównoważonej. Ubrania wykonane są z certyfikowanej bawełny organicznej (GOTS) oraz końcówek tkanin. Autorskie kroje ubrań projektanta stworzyła w taki sposób, aby w maksymalny sposób wykorzystać tkaninę, wyeliminować i zredukować ścinki odzieżowe.

Przeczytaj również: Targi polskich marek. Trwa Klif Design Days

O Pat Guzik

Projektantka mody zrównoważonej z Krakowa. Ubrania Pat produkowane są w Polsce we współpracy z lokalnymi producentami, małymi szwalniami i krawcowymi. Autorskie kroje ubrań zaprojektowane są w tak, by wykorzystać maksymalnie tkaninę, wyeliminować i zredukować ścinki odzieżowe podczas produkcji. Linia ubrań “RE-LOVE”, powstaje z materiałów pozyskanych z alternatywnych źródeł (second-handy, ścinki produkcyjne, końcówki kolekcji tkanin). Prezentacja ostatnich kolekcji Pat Guzik miała miejsce podczas Centre Stage Asia’s Fashion Spotlight w Hong Kongu, podczas Vancouver Fashion Week, London Fashion Week (Fashion Scout), Neonyt (Berlin), The Sustainable Angle podczas 9th Future Fabrics Expo (Londyn), Modefabriek (Amsterdam), w Galeries Lafayette (Shanghai), Harvey Nichols (Hong Kong). Sklep Pat Guzik jest partnerem Otwartych Klatek. Sklep wolny od futer.

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

biznes

moda

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES