noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Targi modowe

Największe targi modowe na świecie. 7 branżowych wydarzeń dla profesjonalistów

REKLAMA
noSlotData

Słynne Texworld Paris, Global Sources Fashion, które zmienia perspektywę patrzenia na ubrania, Who’s Next, które ma już miano legendy i kilka innych znaczących wydarzeń. Oto największe targi modowe na świecie, na których warto się pojawić, jeśli chcemy rozwinąć swój biznes.

Autorka: Aleksandra Zawadzka

Targi modowe: największe wydarzenia na świecie

Kilka razy w roku projektanci, właściciele marek, buyerzy i producenci tkanin, ale coraz częściej też właściciele firm technologicznych, spotykają się na targach modowych. Podczas takich wydarzeń z jednej strony mają okazję, by zbadać tematy związane z ich biznesem (na przykład wybrać materiały do nowych kolekcji), z drugiej – zbudować sieć kontaktów, wymienić się wiedzą, a nawet nawiązać współprace partnerskie. 

Targi mody odbywają się najczęściej sezonowo. Ich kalendarz zgrywa się z tradycyjnym cyklem działań w branży, w związku z czym najwięcej wydarzeń ma miejsce jesienią lub wiosną. Popularnymi destynacjami są tutaj oczywiście lokalizacje czterech największych tygodni mody: Londyn, Mediolan, Nowy Jork i Paryż. Poza nimi bardzo istotne wydarzenia odbywają się między innymi w Hong Kongu, Monachium, Las Vegas, Dubaju czy Birmingham. 

Na które z nich warto się wybrać, jeśli chcemy rozwijać swoją markę lub biznes? Oto największe (i najważniejsze) targi fashion na świecie. Spotkacie na nich cenionych modowych specjalistów i jako pierwsi poznacie trendy, które zmieniają całą branżę.

Przeczytaj też: Najmodniejsze marki butów dla mężczyzn. Zegna na podium

Targi modowe: Texworld Paris 

Konferencje i spotkania z ekspertami, ponad 1500 wystawców, analizy trendów. Targi Texworld w Paryżu to must-have, jeżeli chcecie rozwijać swój modowy biznes.

Targi modowe: WWDMAGIC 

Słynne amerykańskie targi, na które co edycję przyjeżdża nawet 60 000 osób. Podczas wydarzeń WWDMAGIC w Las Vegas i w Nowym Jorku można poznać najważniejszych projektantów i świeże wschodzące nazwiska.

Targi modowe: MODA

Nie tylko odzież, ale też akcesoria, dodatki i buty oraz… ciekawe konferencje. Targi MODA w brytyjskim Birmingham urosły w ostatnch sezonach do rangi modnego eventu, więc spotkacie tam też najważniejszych branżowych dziennikarzy i popularnych influencerów. 

Targi modowe: Pure London

Pure London to między innymi pokazy mody, sekcja poświęcona producentom i dostawcom tkanin oraz spotkania ze wschodzącymi projektantami. Niesamowity klimat wydarzenia ściąga za każdym razem do Londynu nawet 10 000 gości.

Targi modowe: Who’s Next

Paryskie wydarzenie, które odbywa się cyklicznie od ponad dwóch dekad, gromadzi w jednym miejscu dziennikarzy, trendsetterów, właścicieli marek i biznesów oraz badaczy mody. To profesjonaliści, którzy są chętni podzielić się z Wami swoją wiedzą. 

Targi modowe: Munich Fabric Start

Ten event skupia się przede wszystkim na tradycyjnych tkaninach i innowacyjnych materiałach, które zmieniają branżę. Monachium to obowiązkowy adres dla właścicieli marek i projektantów, którzy szukają inspiracji.

Targi modowe: Global Sources Fashion

Na targach GSF – największym tego typu wydarzeniu w Hong Kongu – poznacie najważniejszych producentów z Chin, Korei Południowej, Wietnamu czy Indii. Warto się wybrać, żeby poznać zupełnie inną perspektywę tworzenia mody.

Do listy największych targów modowych na świecie, które trzeba odwiedzić, warto dodać też poświęcone tkaninom Première Vision (Paryż), specjalizujące się w innowacjach AVANTEX (Paryż) czy IATF / International Apparel & Textile Fair (Dubaj), skupione na regionach Bliskiego Wschodu i Afryki. Również International Sourcing Expo Australia (Melbourne), London Textile Fair (Londyn), Source Africa (Kapsztad), Functional Fabric Fair (Nowy Jork) oraz Kingpins (Amsterdam, Nowy Jork). 

Przeczytaj też: Polskie start upy modowe – co znajdziemy na polskim rynku innowacji?

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

moda

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES