Listopad pod znakiem Van Gogha, czyli nowa wystawa w Warszawie

1545

Już 14 listopada odbędzie się otwarcie wydarzenia, na które czekają wszyscy miłośnicy sztuki. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o wystawie Van Gogh Alive – koniecznie nadróbcie te zaległości.

Ekspozycja, która odniosła już sukces w takich miastach jak: Berlin, Florencja, Szanghaj, Petersburg czy Singapur, w połowie listopada zawita do Warszawy. Co więcej, wystawa zagości w specjalnie do tego stworzonej, nowej przestrzeni wystawienniczej nazwanej Centrum Wystawowym przy PGE Narodowym.

Dzięki wykorzystaniu technologii SENSORY4, odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu w nieco inny sposób, niż przywykli do tego oglądając standardowe wystawy. Ponad trzy tysiące dzieł malarza zostanie wyświetlonych w wielkoformatowej formie, a każda część pomieszczenia zostanie wykorzystana do prezentacji prac: ściany, podłoga, a nawet sufit. Ta wystawa nie ogranicza się do zaangażowania jednego zmysłu, jakim jest wzrok, ale zwiększa doznania poprzez wykorzystanie muzyki, dzięki której zwiedzanie może stać się jeszcze przyjemniejsze.

Jak zapewniają organizatorzy: Van Gogh Alive to podróż u boku mistrza po najdalszych zakamarkach jego twórczości. Multimedialna wystawa to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Ekscytujący świat Van Gogha zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Nie zostaje nam nic innego, jak oczekiwać tego ciekawego doświadczenia i sprawdzić na własnej skórze, czy wystawa faktycznie jest godna polecenia. Więcej informacji i bilety do nabycia znajdziecie TUTAJ.

Autor: Tatiana Zawrzykraj

PODZIEL SIĘ