Klasyczne buty – diabeł tkwi w szczegółach

196

Dla wielu osób Klasyczne Buty w swojej szafie są niezbędnym elementem. Pasują one do wszystkich stylizacji oraz stanowią definicję elegancji.

Eleganckie buty męskie

Dla mężczyzn, którzy na co dzień wybierają swobodny, a nawet sportowy styl są okazje, podczas których musi on pokazać klasę i elegancję. Takimi sytuacjami może być rodzinna uroczystość, egzamin czy też rozmowa o pracę. Na takie okazje nie wypada założyć ulubionych i wysłużonych adidasów, lecz eleganckie buty męskie. Męskie, garniturowe buty są podstawą eleganckiego stroju. Spełniają tak samo ważną funkcję jak idealnie skrojona marynarka i dopasowana koszula. Warto zdecydować się na klasyczne buty, ponieważ one nigdy nie wychodzą z mody, a w życiu każdego mężczyzny pojawiają się momenty, że są one niezbędne. Warto mieć w szafie buty, po które się sięga raz na kilka miesięcy, ale są definicją eleganckiego stroju.

Buty oxford

Buty oxford są klasycznym modelem butów, które często wybierają mężczyźni. Cechą charakterystyczną tych butów jest smukła i czysta linia. Są to najbardziej eleganckie buty męskie. Najłatwiej je rozpoznać poprzez tzw. zamknięte sznurowanie (ang. closed lacing), gdzie kwatery (zwane też obłożynami) doszyte są do przyszwy (część składowa cholewki z przodu buta, która zakrywa palce oraz podbicie, a kończy się językiem. Pod względem optycznym są zgrabniejsze niż derby. W wersjach z czarnej, licowej skóry, czyli w najbardziej formalnej wersji nadają się do najbardziej eleganckich strojów. Aby pasowały do nieformalnych stylizacji mogą być w innych kolorach np. brązowym, z brogowaniami lub można sięgnąć po skórę zamszową.

Brogsy

Brogsy (ang. Brogue shoes) są stylowym rodzajem męskiego obuwia, które posiadają perforacje, czyli wzory ułożone z dziurek w skórze. Na czubku buta posiadają delikatne i subtelne zdobienie w kształcie rozety. Występują w trzech wariantach:
– fullbrogues, czyli buty posiadające na czubku zdobienie w kształcie rozety, a wzdłuż cholewki przeszycia oraz perforacje układające się w kształt skrzydełek. Często są mylone z butami
– typu budapester, które są podobne pod względem wyglądu, ale są nieco szersze oraz mają inny i wyższy kształt przedniej części obuwia, czyli większą ilość miejsca na palce
– semibrigues lub halfbrogues, które mają nosek z ażurowymi zdobieniami, który jest nakładany
– quarter brogues, najmniej zdobione – brogowania umieszczone są tylko wzdłuż przeszycia w poprzek buta.

Buty Baldowski

Firma Baldowski zajmuje się produkcją butów od 50 lat oraz posiada swoją siedzibę w Częstochowie. Jest to rodzinna firma, która kieruje się zasadą, że to wnętrze jest najważniejsze.

Firma na swojej stronie obiecuje, że tworząc i projektując obuwie dwa o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dla firmy oczywiste jest to, że piękna forma świetnie podkreśla właściciela, ale to komfort użytkowania jest najważniejszy.

Obecnie często pojawiają się kolekcje zaprojektowane wraz z polskimi projektantami. Pierwszy sukces odniosły buty z kolekcji by Zień, a teraz duża popularnością cieszy się kolekcja Dominiki Nowak.

Berwick

Buty produkowane przez markę Berwick są wykonane najtrwalszą metodą, czyli metodą Goodyear welted. Konstruktorem pierwszej maszyny, która szyła buty w ten sposób był Charles Goodyear Jr, syn wynalazcy technologii produkcji gumy. Skonstruował ją w 1869 roku. Buty firmy Berwick posiadają bardzo dobry współczynnik ceny do jakości.

>>> Przeczytaj również: TREND REPORT: Wiosna/lato 2020 w męskiej szafie