Znany projektant gwiazd zatrzymany w sprawie oszustw podatkowych

751
Fot. Filip Okopny

TVP Info donosi o ”zatrzymaniu znanego projektanta gwiazd w śledztwie ws. oszustw podatkowych i prania pieniędzy”. Łukasz J. znany polski projektant mody znalazł się w grupie 10 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS, w związku z działalnością grupy przestępczej, zajmującą się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz oszustw podatkowych. Za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat więzienia. Zdaniem śledczych, na działalności grupy, Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 1,5 miliona złotych.

Przypominamy, że w zeszłym roku w butiku projektanta pojawił się komornik. Jak podawał Pudelek.pl: „w butiku projektanta przy ulicy Mokotowskiej pojawił się komornik z kartonami, który przystąpił do spisywania „dóbr” na licytację. Wkrótce potem na miejscu zjawił się projektant z nietęgą miną”.

AKTUALIZACJA (jak podaje TVP Info):

„Iga Chojnicka, menadżerka Łukasza J. w oświadczeniu przesłanym portalowi tvp.info napisała, że J. „został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu”. Dodała, że „złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony”. 

Dalej napisała, że z „uwagi na pouczenie o tajemnicy śledztwa pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną”. Wskazała, że J. był jedynie „incydentalnie klientem firmy zamieszanej – jak się obecnie okazało – w jakieś nieprawidłowości”. „

CZYTAJ WIĘCEJ