noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Chemena Kamali nową dyrektor kreatywną domu mody Chloé

Chemena Kamali nową dyrektor kreatywną domu mody Chloé

REKLAMA
noSlotData

Dom mody Chloé oficjalnie potwierdził krążące już od jakiegoś czasu spekulacje – Chemena Kamali została wybrana nową dyrektor kreatywną francuskiej marki.

Czytaj także: ATELIER JOLIE X CHLOÉ: DEBIUTANCKA KOLEKCJA KAPSUŁOWA

Zmiany w szeregach Chloé

Nowa designerka zajęła miejsce Gabrieli Hearst, która zajmowała się projektowaniem kolekcji domu mody przez 3 lata. Jej pożegnalna linia dla marki została zaprezentowana podczas ostatniego Paris Fashion Week na sezon SS2024. Hearst potwierdziła swoje odejście z paryskiej marki już w lipcu, ale jej ustąpienie weszło w życie dopiero teraz. Obecnie Hearst planuje skupić się na rozwijaniu swojej autorskiej marki.

Z kolei 41-letnia Chemena Kamali jest absolwentką renomowanej londyńskiej uczelni Central St. Martins. Modowe doświadczenie zdobywała swoje m. in. w domu mody Saint Laurent jako dyrektor projektowania kolekcji damskich. Pracowała także jako konsultantka dla brandu Frame. Angaż na stanowisku creative director w Chloé to dla niej nowość, ale równocześnie powrót do korzeni. Kamali miała okazję pracować w teamie projektowania marki. Najpierw, kiedy brand był prowadzony przez Phoebe Philo, a następnie przez słynną już dyrektor kreatywną, Clare Waight Keller.

Zobacz także: GABRIELA HEARST OPUSZCZA DOM MODY CHLOÉ

Nowy trend wśród zatrudnień?

O przejęciu sterów w Chloe przez Kamali spekulowano już od jakiegoś czasu. Projektantka miała rozpocząć swoje przygotowania do zajęcia roli creative director już od momentu, kiedy latem Gabriela Hearst ogłosiła swoje pożegnanie z tą funkcją. Jej debiutancka kolekcja dla Chloé ujrzy światło dzienne w styczniu – będzie to linia przedsezonowa. Z kolei już w lutym projektantka odkryje swoją własną wizję dla domu mody regularną kolekcją ready-to-wear. Premierowa linia trafi na wybieg lutym w Paryżu.

„Moje serce zawsze było w Chloé. Znajdowało się tam już od momentu, kiedy przekroczyłam drzwi marki ponad 20 lat temu. Powrót wydaje się naturalny i bardzo osobisty.” – tak Chemena Kamali skomentowała swój angaż w domu mody.

Zatrudnienie Kamali na stanowisku dyrektor kreatywnej Chloe zbiegło się w czasie z podobnym przetasowaniem w szeregach domu mody Alexander McQueen. Tam nowym creative director został Seán McGirr, który zajął miejsce wieloletniej designerki marki, Sarah Burton. Co ciekawe, w obu tych przypadkach mowa o podobnym angażu. Mianowicie są to relatywnie mało znane nazwiska w branży mody, które przyjmowane są na główbne stanowiska do słynnych marek z tradycjami.

Zmiany kadrowe w branży mody w 2023 roku

To nie pierwsze zmiany kadrowe w branży mody, jakie nastąpiły w tym roku. Niedawno swoją eponimiczną markę opuścił Tom Ford, a jego miejsce jako dyrektor kreatywny zajął Peter Hawkings. Wśród innych znanych designerów, opuszczających duże domu mody znalazł się Jeremy Scott, który 10 lat spędził na pozycji creative director w Moschino. Także swoje pożegnanie ogłosił – czym zresztą zaskoczył całą branżę – Alessandro Michele. Po jego odejściu nowym projektantem w Gucci został Sabato De Sarno. Natomiast szeregi domu mody Louis Vuitton zasilił muzyk Pharrell Williams.

Ponadto Bruno Sialelli pożegnał się z domem mody Lanvin, markę Bally opuścił Rhuigi Villaseñor, a Ludovic de Saint Sernin ustąpił ze stanowiska dyrektora kreatywnego Ann Demeulemeester zaledwie po jednym sezonie.

Czytaj także: Zmiany w szeregach Alexander McQueen

Zdjęcie główne: Instagram @chloe

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES