noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Unikatowe sneakersy Apple trafiły na aukcję. Kwota robi wrażenie.

Najdroższy produkt Apple, jaki znalazł się w sprzedaży? Nie elektronika, a … buty!

REKLAMA
noSlotData

Jesteś zagorzałym fanem Apple i jednocześnie kolekcjonerem skeanersów? Na ciekawszą ofertę nie możesz trafić. Oczywiście, jeśli masz w posiadaniu 50 tys. dolarów.

Apple od dekad nie ustępuje pozycji lidera na rynku technologicznego, regularnie poszerzając grono swoich wyznawców. Gdy w ofercie niezmiennie królują iPhone i komputery MacBook, na horyzoncie pojawiła się nowość, która może wzbudzić zainteresowanie największych fanów i kolekcjonerów produktów Apple oraz … miłośników streetwear’u.

Dom aukcyjny Sotheby’s wystawił właśnie na sprzedaż archiwalne sneakersy z logiem nadryzioiego jabłka. Co istotne, model Omega Sports Apple Computer Sneakers nigdy nie wszedł do oficjalnej sprzedaży. Wspomniane sneakersy pochodzą z lat 90., kiedy to były wręczane pracownikom firmy Apple na krajowej konferencji sprzedaży.

Choć produkcja sneakersów może wydawać się nietypowa dla firmy technologicznej, należy zaznaczyć, że w 1986 roku marka wypuściła na rynek kolekcję odzieży i akcesoriów pod hasłem „The Apple Collection”.  Obejmowała ona kubki, parasole, torby, breloki, a nawet deskę windsurfingową – wszystkie ozdobione tęczowym logo Apple. Wspomniana para obuwia nigdy nie znalazła się jednak w komercyjnej dystrybucji, co czyni ją prawdziwym „białym krukiem” na rynku sneakersów.

Sneakersy Apple – prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

Wystawiona na aukcję para wciąż jest niemal w idealnym stanie – nigdy nie była noszona i wciąż znajduje się w oryginalnym pudełku. Obawy o rzeczywisty stan butów może wzbudzić jednak fakt, że stworzono je trzy dekady temu. 

Sneakersy Apple, utrzymane w typowej dla lat 90. stylistyce, to para białych tenisówek uzupełnionych o tęczowe logo Apple umiejscowione po bokach oraz na języku. Ich design doskonale wpisuje się w styl Generacji Z. Można byłoby się spodziewać, że staną się łakomym kąskiem, dla fanów mody ulicznej, gdyby nie … ich cena. Unikatowe sneakersy Apple wystawiono bowiem za 50 tysięcy dolarów. 

Obuwie wyprodukowane przez markę Omega posiada rozmiar 10,5 i można zakupić je przez opcję „Kup teraz”. Wysyłka produktu jest darmowa. 

Zdjęcie główne: sothebys.com

Przeczytaj również: Fałszywe piękno: najbardziej podrabiane sneakersy 2023 roku

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES