noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tom Ford kupił dom Jackie Kennedy

Tom Ford właścicielem domu rodzinnego Jackie Kennedy. Słynny projektant kupił tę posiadłość za 52 miliony dolarów

REKLAMA
noSlotData

Legendarna posiadłość “Lasata” w East Hamptons, z którą związana była Jackie Kennedy, ma nowego właściciela. Został nim amerykański projektant Tom Ford.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Tom Ford odszedł z branży modowej

Pod koniec kwietnia 2023 roku media obiegła informacja, że Tom Ford postanowił sprzedać własny dom mody. Luksusowa marka w efekcie lukratywnej transakcji (za bagatelną kwotę 2,8 mld dolarów) została własnością koncernu Estee Lauder. Ford zapowiedział też, że do końca roku kalendarzowego ustąpi ze swojej dotychczasowej funkcji i opuści firmę. Ogłaszając te wieści opublikował w sieci film promujący kolekcję jesień-zima 2023/2024, w której podsumował z kolei 13 lat pracy zawodowej.

O planach projektanta dotyczących zmiany drogi zawodowej mówiło się od miesięcy, więc nie była ona zaskoczeniem. Wieloletni klienci i bliscy Forda doskonale wiedzieli też, że już na początku kariery Amerykanin zapowiadał, że gdy przestanie interesować go tworzenie ubrań, nie będzie miał skrupułów, by sprzedać firmę. Pytanie: czym będzie się teraz zajmował? Tom Ford nie planuje wracać do branży modowej – chce skupić się na tworzeniu filmów oraz odpoczynku. 

Czytaj: Podsumowanie tygodnia mody w Kopenhadze. Najlepsze pokazy

Słynny dom Jackie Kennedy własnością Toma Forda

Najnowsze wieści dotyczące projektanta wskazują na to, że swoje nowe plany – szczególnie te dotyczące urlopu – wprowadza już powoli w życie. Ford nabył właśnie za 52 miliony dolarów historyczną posiadłość w East Hamptons, okolicy znanej z kurortów i letnich rezydencji. 

Jest to kompleks projektu architekta Arthura C. Jacksona z 7-hektarową działką, który powstał w 1917 roku. Główną willę o powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych stworzył Pierre Yovanovitch i znajduje się 8 sypialni. Na posesji są też między innymi pensjonat, dom dozorcy, basen i dom przy basenie, garaż. W ogrodzie autorstwa Louisa Benecha można ujrzeć kompozycję kwiecistej łąki, starych drzew i bujnych trawników. 

Posiadłość to dawny dom rodzinny Jackie Kennedy, w którym pierwsza dama jako dziecko spędzała wakacje u dziadków. John Vernou Bouvier Jr. i Maude Sergeant Bouvier byli pierwszymi właścicielami tego miejsca, które dostało też własne imię: “Lasata” (w języku rdzennych Amerykanów oznacza ono “miejsce pokoju”). Mieszkali w nim do lat 50. Teraz wakacje będzie tu spędzał Tom Ford wraz z synem, rodziną i przyjaciółmi. Projektant ma w swoim posiadaniu ma jeszcze domy, między innymi w Holmby Hils, Nowym Jorku, Londynie i Santa Fe.

Zobacz też: Nowe zjawisko – greenhushing. Czy to efekt greenwashingu?

Zdjęcie główne: Launchmetrics

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES