noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Diamentu Bleu Royal sprzedany za ponad 40 milionów USD

Ten cenny przedmiot osiągnął zawrotną kwotę podczas aukcji w Genewie

REKLAMA
noSlotData

Rzadki i unikatowy kamień Bleu Royal trafił pod młotek w domu aukcyjnym Christie’s w Genewie. Został on sprzedany za imponującą kwotę 43,8 miliona USD, co uczyniło go jednym z rekordzistów w historii aukcji.

Sprawdź także: Sukienki księżnej Diany trafiły na aukcję

Diament Bleu Royal gwiazdą Christie’s

Wczorajsza aukcja w genewskiej filii domu aukcyjnego Christie’s zaskoczyła nawet specjalistów z branży kamieni szlachetnych. Jeden z tamtejszych cennych nabytków okazał się być prawdziwą gwiazdą, gdy został sprzedany za niemal 44 miliony dolarów. To uczyniło go jednym z 10 najdroższych diamentów, które kiedykolwiek przeszły przez Christie’s. Równocześnie stało się to najbardziej kosztowną aukcją tego roku w ofercie wszystkich, światowych domów aukcyjnych.

Chodzi o niezwykle rzadki, błękitny kamień Bleu Royal. Jego masa 17,61 karatów, nieskazitelny wygląd oraz czysty, wyrazisty kolor sprawiają, że jest to imponujący nabytek. Fantazyjne diamenty w niebieskim kolorze oraz o wadze przekraczającej 10 karatów są wyjątkowo rzadkie. W historii domu aukcyjnego Christie’s, a więc od 1766 roku pod młotek trafiły zaledwie trzy kamienie o podobnej jakości i gabarytach. Co ciekawe, każdy z aukcja miała miejsce w przeciągu ostatnich 13 lat. Wśród nich znalazł się imponujący Oppenheimer Blue, który trafił na sprzedaż w 2016 roku. Kamień został sprzedany za niebagatelną kwotę 57,5 miliona dolarów, a więc za więcej niż ostatni Bleu Royal.

Kamień Bleu Royal oszlifowano w klasycznie elegancki kształt gruszki i umieszczono na oprawie pierścionka. Zachwyca nie tylko jego kształt, ale przede wszystkim jego niezwykle czysty, szafirowy odcień. Jego wyjątkowość podkreśla fakt, że nie potrzebował wielu szlifowań, by zalśnić pełnią swojego blasku. Ta naprawdę imponująca biżuteria trafiła do prywatnego kolekcjonera, który chce zachować anonimowość.

Wartość diamentu Bleu Royal szacowano na przedział między 35 a 50 milionów dolarów. Finalnie nowy właściciel kupił go za dokładnie 39.505 milionów szwajcarskich franków, czyli w przeliczeniu 43,8 miliona dolarów.

Sprawdź także: TRENDY ŚLUBNE: NAJMODNIEJSZE PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE 2023/24

Wyjątkowe, filmowe przedmioty na aukcjach w Christie’s

Imponujący kamień to nie jedyny, wyjątkowy przedmiot, który trafił w tym miesiącu pod młotek w Christie’s. Głośne stały się także dwie ostatnie iście filmowe aukcje.

Na sprzedaż wystawiono m. in. efektowny naszyjnik z pereł marki Furst, który nosiła Audrey Hepburn podczas kręcenia filmu “Rzymskie wakacje” z 1953 roku. Jego wartość oszacowano na sumę od 21 do 29 tys. dolarów. Kolekcjonerzy mogą także zakupić naprawdę unikatowy zegarek, który zdobił nadgarstek Marlona Brando, kiedy grał w filmie z 1979 roku zatytułowanym “Czas apokalipsy”. Chodzi o model Rolex GMT-Master z 1973 roku z wygrawerowanym nazwiskiem aktora oraz zmodyfikowaną tarczą. Podobno Brando chciał w ten sposób spersonalizować swój czasomierz i odróżnić go od innych modeli.

Naszyjnik poczeka na swojego nowego właściciela jeszcze do 16 listopada. Natomiast zegarek Marlona Brando został niedawno sprzedany za dokładną sumę 5,124,783 miliona dolarów. Czasomierz trafił na tematyczną aukcję nazwaną Passion for Time, na której oferowano rzadkie i pożądane modele czasomierzy pochodzących z prywatnych kolekcji.

Czytaj także: JAK DROGI POWINIEN BYĆ PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY?

Zdjęcie główne: Instagram @christiesjewels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES