Super Bowl 2024: szczegóły, modowe stylizacje

Super Bowl: najlepsze modowe momenty na amerykańskim święcie sportu

Najważniejsze rozgrywki sezonu czy raczej kulturano-modowa uczta? Ten wieczór wzbudza ogromne emocje, które dadzą upust już dziś. W oczekiwaniu 58. finał Super Bowl, przypominamy najbardziej ikoniczne modowe sylwetki z poprzednich lat.

Przeczytaj również: Vinted wprowadza nową usługę. Zapłacisz za nią 45 złotych

58. finał Super Bowl

Super Bowl 2024 to najważniejsze amerykańskie święto sportu. Już dziś 11 lutego 2024 roku, na Allegiant Stadium w Las Vegas odbędzie się 58. finał Super Bowl. W meczu o tytuł mistrzowski National Football League zmierzą się Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers.

Poza sportowymi emocjami, Super Bowl 2024 dostarczy również rozrywki na najwyższym poziomie. Występy w przerwie rozgrywek jest niewątpliwie jedną z najważniejszych atrakcji tego wielkiego wieczoru. Z biegiem lat stały się widowiskiem, na który czekają miliony widzów. Każdy z artystów występujących na scenie zdaje się podnosić stawkę, a ich muzyczne show wypełnione są wyszukaną pirotechniką i olśniewającymi kostiumami. 

W niedzielę oczy wszystkich będą zwrócone na gwiazdę R&B – Ushera, który zaśpiewa na głównej scenie. W oczekiwaniu na ten występ, spoglądamy wstecz na dotychczasowe show i najbardziej zapamiętane modowe akcenty Super Bowl. 

Modowe stylizacje na Super Bowl

Rihanna była główną gwiazdą zeszłorocznego meczu. Barbadoska zachwyciła czerwonym lookiem, na który złożył się płaszcz Alaïa i kombinezonie Loewe. Największą uwagę widzów przyciągnął jednak ciążowy brzuszek gwiazdy.

W 2020 roku na scenie pojawiły się dwie najsłynniejsze latynoski. Jennifer Lopez i Shakira stały się głównymi bohaterkami show, w którym nie skąpiły na występach teatralnych – nie zawiodły, zamykając występ w uzupełniających się złotych i srebrnych kreacjach.

Przeczytaj również: Amerykanie oszaleli na punkcie Vision Pro. Czy okulary od Apple zrewolucjonizują branżę mody?

Kolejna kreacja godna zapamiętania? Bez wątpienia Lady Gaga w 2017 roku. Gdyby skok z dachu stadionu byłyby mało spektakularny, artystka postanowiła wykonać go w olśniewającym body i butach do kolan zaprojektowanych przez Donatellę Versace. 

Rok wcześniej podczas 50. finału Super Bowl, na scenie pojawiła się Beyoncé w towarzystwie zespołu Coldplay i Bruno Marsa. Show skradła stylizacja inspirowana militariami z kolekcji DSquared2 

W pamięci show zapisał się również występ The Weeknd. Gwiazdor miał na sobie szyty na zamówienie czarno-czerwony garnitur od marki Givechy, którego wykonanie miało zająć ponad 250 godzin.

Trudno nie wspomnieć o występach w przerwie meczu, nie wspominając o najczęściej dyskutowanym występie wszechczasów: Justinie Timberlake’u i Janet Jackson. Pomijając awarię garderoby, skórzany kostium Alexandra McQueena stał się od tego czasu częścią historii popkultury. 

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Odwiedź nadchodzące targi vintage i przygotuj się na wiosnę

Newsletter

FASHION BIZNES