Fundamentalne pytanie ostatnich czasów: jakość, dizajn czy planeta? O marce, która nie zmusza do wyboru

423
źródło: sowlofficial.com

Ostatnio coraz bardziej świadomie podchodzimy do naszych wyborów konsumenckich, niezależnie od tego, czy mowa o jedzeniu, kosmetykach czy ubraniach. Zwracamy uwagę na to, skąd dana rzecz pochodzi, kto stoi za jej wykonaniem, ale z drugiej strony nie chcemy iść na kompromis. To, że coś jest dobre dla planety nie musi być mało modne czy mniej estetyczne. Doceniamy kunszt wykonania i oryginalność. Co kiedy te wszystkie wymagania zostaną spełnione i zmaterializują się w postaci torby?

>>> Przeczytaj również: Tekst, który dedykuję wszystkim zmarzluchom

Ten tekst miał być o poszukiwaniach torby, która będzie odpowiednia dla kobiet pracujących. Praktyczna, elegancka, pasująca do oficjalnego wizerunku, dobrej jakości. Swój model SOWLbag Sand zaczęłam jednak zabierać ze sobą nie tylko na spotkania związane z pracą, ale szybko stał się nieodłącznym elementem codziennych wyjść. Subtelny kolor, połączenie zamszu i skóry ekologicznej, złoty łańcuszek, a wewnątrz elegancka podszewka w kwiaty to elementy, które pomogły podjąć mi wybór. I myślę, że długo tak zostanie. 

Marka, którą docenisz. I to na długo

SOWL to polska marka premium, w ofercie której znajdziemy galanterię dla kobiet. Nazwa to gra słów soul+owl, która dla założycielki Kingi Kalinowskiej (@kalinowskakinga) ma wyraz symboliczny i sentymentalny, ponieważ początkowo produkty tworzone były nocą, kiedy to budziła się kreatywność projektantki. 

Muszę przyznać, że moje zainteresowanie najpierw przyciągnęły eleganckie pokrowce na laptopa. Im dalej przesuwałam kursor po stronie internetowej, tym bardziej czułam narastającą chęć zrobienia tam zakupów. Przeszłam też etap wzdychania do każdej z toreb, a trzeba przyznać, że projektantka SOWL wie, jak budować napięcie. Produkty marki powstają w niewielu sztukach, bo zamiast na ilość, marka od początku stawia przede wszystkim na jakość. I to jaką! Zresztą obserwując kilka marek premium, które nieszybko, ale z rozwagą i konsekwencją, wbijają się w pamięć i szturmem zdobywają nasze zakupowe listy MUST HAVE, śmiało można przyznać, że SOWL jest właśnie brandem tej rangi. Jak przyznała sama właścicielka: Nie przypuszczałam – choć gdzieś w głębi serca miałam na to nadzieję – że mój pomysł przerodzi się w tak fajną i ciekawą markę, która zyska sympatię wielu kobiet. Zazwyczaj jest tak, że marka powstaje z miłości do mody, wielkich marzeń i pragnień, by mieć coś swojego. Przyznaję, że u mnie było trochę inaczej. Ja tą wielką miłość miałam do kreowania mediów, wizerunku z jednoczesną pasją do rękodzieła. W pewnym momencie podjęłam decyzję, że chcę się tym zajmować, a że nie lubię być gołosłowna, postanowiłam w ramach potwierdzenia moich umiejętności pracować na żywej materii. SOWL miało być moją najlepszą wizytówką, a stało się sposobem na życie, który daje mi ogromną satysfakcję.

mat. prasowe
Moda piękna i rozważna

Czy można stwierdzić, że im mniej produktów, tym z większą rozwagą i skupieniem im się przyglądamy? W moim przypadku tak właśnie było, ale żaden element, żaden najmniejszy detal mnie nie zawiódł. Kwiecista podszewka z hiszpańskich i włoskich tkanin, aksamity polskiej produkcji, złote elementy z jednej z najlepszych, światowych fabryk czy w końcu ekologiczne skóry  i zamsze w odcieniu pastelowego różu czy butelkowej zieleni to składowe, z kompilacji których otrzymujemy unikatowy projekt. Dodatkowym atutem jest fakt, że do wykonania projektów SOWL wybierani są dziś najlepsi lokalni rękodzielnicy, marka działa w duchu slow z poszanowaniem pracy ludzi i nie używa materiałów pochodzenia zwierzęcego. Ponadto zamówienie dotrze pod Twoje drzwi w ekologicznym opakowaniu. 

Dla ceniących funkcjonalność

Żeby nie było, że produkty tylko takie piękne i do podziwiania: etui na laptopa szyte są na miarę, a dodatkowo wyróżnia je nie tylko dizajn, ale przede wszystkim strona praktyczna – posiadają termoizolację oraz są wodoodporne. Dzięki temu Twój sprzęt jest bezpieczny w każdych warunkach. Możesz zabrać go ze sobą w podróż służbową na Karaiby i Alaskę. Dodatkowo specjalna pianka wewnątrz amortyzuje wstrząsy. Pozostałe projekty, takie jak torby, nerki i plecaki tworzone są w charakterystycznym dla marki stylu ponadczasowej elegancji z nutą awangardy, co sprawia, że nie musisz martwić się o to, że będziesz potrzebować pięciu różnych torebek na każdą okazję. Torebki SOWL są wygodne, możesz wybrać, czy wolisz pasek dłuższy, który przewiesisz przez ramię, czy krótszy – do trzymania w ręce. Klasyczne kroje, ale intensywne kolory urozmaicą każdą stylizację (zarówno tę do pracy i poza nią), a do tego marka oferuje bonus dla każdej estetki i fanki spersonalizowanych modelów: jeśli zaznaczysz w zamówieniu, marka wyhaftuje wewnątrz torby Twoje inicjały. Czy wspominałam już, że dzięki dobrej jakości taką torbą możesz się cieszyć przez długi czas? Tak długi, że i Twoja córka zdąży się z nią pobujać po mieście. 

Źródło: sowlofficial.com
Nie tylko online  

SOWL prężnie się rozwija. Oprócz flagowych etui, toreb, nerek, niedawno wprowadziło koszule. Ponadto od niedawna można podotykać i z bliska przyjrzeć się modelom, ponieważ najnowszą, limitowaną kolekcję SOWL SS Collection 2019 znajdziecie w Centrum Handlowym Atrium Promenada w Warszawie, w salonie SLOW Concept Store. Nic tylko po wiosennym wietrzeniu szafy wybrać się na zakupy. Satysfakcja gwarantowana.