Ranking najlepiej zarabiających modelek świata 2017

525
Kendall Jenner i Gigi Hadid / źródło: sugarscape.com

Magazyn „Forbes” opublikował listę najlepiej zarabiających modelek 2017 roku. Wynika z niej, że dotychczasowa królowa rankingu— Gisele Bundchen— po 14 latach straciła pozycję najdroższej modelki świata. Najdroższe kontrakty podpisała Kendall Jenner warte 22 miliony dolarów. 

Kendall Jenner pojawiła się w rankingu po raz pierwszy w 2015 roku. Wówczas modelka mogła pochwalić się 4 milionowym dochodem. Jak dowiadujemy się z „Forbesa”, Kendall zawdzięcza swój sukces przede wszystkim mediom społecznościowym, szczególnie Instagramowi, na którym śledzi ją 85 milionów fanów. Sukcesem okazały się kontrakty z Estée Lauder, La Perlą czy Adidasem.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Gisele Bundchen z kontraktami wartymi 17.5 miliona dolarów. Siostry Hadid zarobiły razem około 15 milionów dolarów. Gigi znajduje się na piątym miejscu w rankingu z dochodem o wartości 9.5 miliona dolarów. Z kolei jej siostra Bella znalazła się na liście najlepiej zarabiających modelek świata po raz pierwszy, ale z niezłym wynikiem 6 milionów dolarów. Modelki mają na koncie współpracę z Dior Beauty, Nars (Bella) i Maybelline (Gigi).

Niespodzianką jest nazwisko Ashley Graham, jedynej modelki plus size, która w okresie 1 czerwca 2016- 1 czerwca 2017 zarobiła 5.5 miliona dolarów i uplasowała się na 10. miejscu w rankingu. Graham ma na swoim koncie współpracę z DressBarn dla którego zaprojektowała jedną z kolekcji, kampanię z H&M, Lane Bryant czy Swimsuits For All.