noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Od lewej Demna Gvasalia; Fot. Guia Besana

PODSUMOWANIE TYGODNIA – Paris Fashion Week

REKLAMA
noSlotData

Paris Fashion Week dobiegł końca. Magazyn The New York Times podsumował sezon jesienno-zimowy 2016/17 w następujący sposób.

1. Udany debiut Demna Gvasalia z Balenciagą

Szefowie domu mody ze stuletnią historią pokładali ogromne nadzieje w nowym dyrektorze kreatywnym. Cały świat skierował swoje oczy na Demna Gvasalia, który nie zawiódł. Wręcz przeciwnie, zaskoczył wszystkich garniturami w kratę, puchowymi kurtkami i swetrami typu golf. Prostota w wydaniu Demny uznana została za największe wydarzenie minionego tygodnia.

2. Najlepsza produkcja pokazu Loewe

Projektant Jonathan Anderson przeobraził budynek UNESCO w przytulny living room wypełniony sztuką i antycznymi meblami. Wnętrze świetnie współgrało z samą kolekcją. W tej nie zabrakło kocich naszyjników i sukienki całkowicie wykonanej z gumek. Wszystko dobrze komponowało się z muralem autorstwa Joan Miró.

10tmag-paris-top-ten-slide-JE5L-master1050
Budynek Unesco pokaz Loewe 2016, Fot. Molly S.J. Lowe

3. Przyjęcie LVMH dla finalistów konkursu

Po raz trzeci młodzi projektanci mają szansę wygrać 300,000 euro w konkursie sponsorowanym przez LVMH. Wśród ośmiu nominowanych znaleźli się: Brandon Maxwell i Matthew Williams z Alyx, Tuomas Merikoski z Aalto, Glenn Martens z Y/Project, Christelle Kocher z Koché, Hiromichi Ochiai z Facetasm, Vejas Kruszewski z Vejas i Grace Wales Bonner z Wales Bonner. Rozstrzygniecie konkursu już w maju.

Fot. Dmitry Kostyukov
Fot. Dmitry Kostyukov

4. Iris Apfel gwiazdą paryskiego tygodnia mody

94-letnia ikona stylu promowała swoją wystawę pop up Iris in Paris w Le Bon Marché. To był tydzień pełen wrażeń, Iris zawitała na pokazie Ricka Owensa, Dries Van Noten i Diora, na który omal się spóźniła.

 

5. Najlepsza modowa studniówka 2016 roku

W środku tygodnia zostaliśmy zaproszeni na studniówkę przez markę Coach. Amerykanie odwiedzili Paryż i zorganizowali jedną z najlepszych imprez minionego tygodnia: były balony, kule dyskotekowe i ogromny dzban nalewki. Jednak największym zaskoczeniem był występ Debbie Harry, gwiazdy lat 80-tych.
Coach Prom 2016, Źródło: Harpers’ Bazaar
Coach Prom 2016, źródło: Harper’s Bazaar

6. Iris Van Herpen liderką innowacji

Jak będziemy prezentować ubrania? Kim będzie jutrzejszy konsument? To tylko z niektórych pytań, jakie zadaje sobie dziś branża. Van Harpen prawdopodobnie zna na nie odpowiedź. Jako liderka innowacji w modzie, zaprezentowała nam swój obraz przyszłości poprzez projekty wydrukowane między innymi metodą 3D.

10tmag-paris-top-ten-slide-BB7N-master1050

7. Szerokie ramiona trendem sezonu

Kreacje z szerokimi ramionami były obecne na wielu wybiegach. Projektanci z Nowego Jorku, Londynu i Mediolanu bawili się proporcjami, czasem wręcz z komicznymi rezultatami. Acquemus, Vetements i Comme des Garçons przedstawili projekty przypominające garnitur Davida Byrne z filmu “Stop Making Sense” z 1984 roku.
Od lewej Comme des Garçons; Jacquemus; Vetements
Od lewej Comme des Garçons; Jacquemus; Vetements

8. Demokratyczne pokazy mody

W tym sezonie wielu z gości pokazów miało okazję podziwiać kreacje z pierwszego rzędu. Układ siedzeń na pokazach Chanel czy Givenchy umożliwił oglądanie ubrań z bliska wszystkim zaproszonym.
Pokaz Chanel, Fot. Rindoff/Le Segretain/Getty Images
Pokaz Chanel, Fot. Rindoff/Le Segretain/Getty Images
 Autor: Urszula Wiszowata
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES