Podróż sentymentalna z Michałem Szulcem

374
Fot. Albert Pabijanek

Najnowsza kolekcja Michała Szulca Ars Gratia Artis 2019 to sentymentalna podróż do lat 80. i 90. Charakterystyczna dekonstrukcja sylwetek uzupełniona jest o autorskie nadruki i patchworkowe zestawienia tkanin. Premiera kolekcji odbyła się podczas oficjalnego otwarcia showroomu projektanta w Warszawie.

Ars Gratia Artis SS 2019  

Michał Szulc zabiera nas w sentymentalną podróż, serwując estetyczne wspomnienia z końca lat 80. i początku lat 90. Motywem przewodnim kolekcji są stare pocztówki ze zdjęciami kwiatów, kiedyś wysyłane bliskim na specjalne okazje, dziś zastąpione przez pozbawione emocji SMSy i e-maile. Ten nadruk – komunikat tworzy całe sylwetki, występuje również w postaci detalu – pojedynczych pocztówek naszytych na ubrania Ars gratia artis. Przypadkowość stylizacji z przeszłości, często wynikająca z ograniczonej dostępności materiałów, przeniesiona została na patchworki. Kolorowe zestawienia tkanin podkreślają vintageʼowe inspiracje kolekcji. Wprowadzają również nowe dla Szulca zestawienia nasyconych kolorów i wzorów.

Krój to podstawa  

Ars Gratia Artis projektowana jest całymi setami stylizacyjnymi. Skórzane żakiety o dopasowanej do sylwetki linii zestawione są z marszczonymi legginsami; zdekonstruowane marynarki z krótkimi kolarkami; diagonalnie cięte płaszczyzny jedwabnych sukienek z dzianinowymi spodniami. Z drugiej strony, podstawę stylizacji stanowią luźne, pudełkowe t-shirty i bluzy z nadrukowanym hasłem kolekcji.
Kolor ożywia
W kontraście do poprzednich, monochromatycznych kolekcji, Szulc posłużył się bogatą paletą nasyconych kolorów. Pomidorowa czerwień, soczysta cytrynowa żółć, ciemna zieleń, gama błękitów i granatów, biele, beże i pomarańcze uzupełnione są czarno-białymi nadrukami.
Materiał ma znaczenie  
Dobór materiałów również zaskakuje. T-shirty zostały wykonane z ekologicznej, bawełnianej dzianiny, uzyskanej z recyklingu. Prym wiedzie gęsta i mięsista jedwabna satyna, której struktura kontrastuje z tiulem, spieranymi twillami oraz metalizowanymi i ścieranymi błyszczącymi tkaninami technicznymi. Do uzyskania fotograficznej jakości autorskiego nadruku posłużyła dzianina stosowana zwykle w kostiumach kąpielowych. Uzupełnieniem są wiskozowe krepy oraz denim.
Kolekcja Ars Gratia Artis SS2019 dostępna jest w showroomie Michała Szulca, przy ul. Mokotowskiej 65/110.
Fotograf / Albert Pabijanek
Modelka / Zuzanka EC Management
Make up & włosy / Grzegosz Szustak
Buty / CCC / www.ccc.eu

>>>Przeczytaj również: Jakub Gierszał i Andrzej Chyra w najnowszej odsłonie marki Bytom

Fot. Albert Pabijanek

OGLĄDAJ DALEJ…