Michael Kors zakończył transakcję przejęcia Versace. To nie koniec zmian

378
Źródło: michaelkors.eu

Michael Kors, który we wrześniu zeszłego roku wykupił Versace, zakończył transakcję przejęcia marki. Teraz Versace będzie pod skrzydłami Capri, czyli dawnego Michael Kors Holdings Limited.

 We wrześniu 2018 roku, Michael Kors kupił Versace za 2,1 miliardów dolarów. Jego decyzja była częścią planu na rzecz przekształcenia firmy w luksusowy konglomerat mody.

Firma, znana jako Michael Kors Holdings Limited, od teraz funkcjonuje jako Capri Holdings. Pod swoimi skrzydłami ma trzy ikoniczne marki, takie jak Michael Kors, Jimmy Choo i Versace.

John Idol, prezes i dyrektor generalny Michael Kors, w oświadczeniu z 31 grudnia oznajmił:

Versace od dawna uznawane jest za jeden z wiodących na świecie luksusowych domów mody. Jest synonimem włoskiego glamour i stylu. Jesteśmy zachwyceni, że dom Versace jest obecnie częścią rodziny luksusowych marek Capri Holdings.

Firma ma w planach zwiększyć ofertę akcesoriów Versace, podnieść jej globalny zasięg sprzedaży detalicznej z około 200 do 300 sklepów, oraz przyspieszyć rozwój handlu elektronicznego. Wszystko to, aby osiągnąć cel, który sobie wyznaczyli. Jest nim osiągnięcie rocznego obrotu w wysokości 2 mld dolarów.

Natomiast celem całego Capri Holding jest osiągnięcie przychodów w wysokości 8 miliardów dolarów.

Dyrektor generalny mocno wierzy, że stworzyli jedną z wiodących na świecie luksusowych grup mody globalnej. To czy ich wiara i cele są realistyczne, okaże się już w pierwszych miesiącach tego roku.

>>>Przeczytaj również: Ujawniono szczegóły dokumentu opowiadającego o życiu Chiary Ferragni