noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kamila Jodko oprócz wykonywania make up’ów okazjonalnych dba o wizerunek gwiazd i modelek – między innymi pracując przy programach TV. Poznaj jej historię!

K(B)ariery: Kamila Jodko „Trzeba umieć zadbać o swoje finanse, marketing, rozwój marki”

REKLAMA
noSlotData

Wizażystka z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym. W pracy skupiająca się na pokazaniu i podkreśleniu naturalnego piękna klientek. Kamila Jodko w makijażu najbardziej ceni estetykę, minimalizm, jakość wykonania oraz umiejętne, indywidualne podejście do niego. Na co dzień oprócz wykonywania make up’ów okazjonalnych dba również o wizerunek gwiazd i modelek – pracując przy programach TV, sesjach zdjęciowych i  kampaniach reklamowych. Prowadzi również szkolenia grupowe i indywidualne dla wizażystów.

Przeczytaj również: Znana polska firma odzieżowa wprowadza nową markę. „Podjęliśmy decyzję, by formatowi total look nadać odrębną nazwę”

Twoja droga zawodowa zaczęła się od …

Będąc na studiach zaczęłam małymi krokami przymierzać się do bycia wizażystką. Trenowałam na sobie i koleżankach, zgłębiałam literaturę i czasopisma branżowe. Youtube dopiero raczkował, więc ciężko było o jakieś tutoriale video. Z biegiem czasu sprawiało mi to coraz większą frajdę. Starałam się też łapać zlecenia na wykonanie makijażu na wesele czy na sesje zdjęciowe. Dawało to bezcenne doświadczenie. Po zakończeniu studiów w Olsztynie podjęłam decyzję, że chciałabym spróbować pracy jako profesjonalna wizażystka i wyjechałam do Warszawy. Tutaj krok po kroku budowałam swoją markę Makeup by Jodko. Doprowadziło mnie to do miejsca, w którym jestem dzisiaj. (uśmiech)

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej karierze to …

Nie chciałabym wyróżnić żadnego z momentów. Ani tego pozytywnego ani negatywnego. Na pewno więcej było i jest tych dobrych chwil. Z gorszych zawsze staram się wyciągnąć jakąś lekcję i naukę na przyszłość. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Na co dzień w życiu, jak i pracy staram się cieszyć każdą chwilą. Robię to co lubię i nie mam czegoś takiego, że wstaję do pracy z przymusu.

Czego o Twojej pracy nie wiedza inni?

Dla wielu osób praca wizażystki ogranicza się do wykonania godzinnego makijażu i koniec. Rzeczywistość jest nieco inna. Z takich technicznych rzeczy dużo maluję dla siebie żeby ciągle trenować rękę, testować nowe kosmetyki (dzięki temu wiem na ile są trwałe i jaką mają konsystencję) i techniki. Trzeba być na bieżąco z trendami bo w wizażu, jak w modzie… Ciągle pojawia się coś nowego co jest na topie w danym sezonie. Oprócz samego malowania wizażystka też musi nieco zahaczać o tematy pielęgnacji skóry u swoich klientek np. przed sesjami zdjęciowymi czy ślubem bo od tego często zależy czy makijaż będzie trwały.

Przeczytaj również: Kamil Abramowicz, współwłaściciel X Management „W tej pracy musisz być często drugim rodzicem”

Co byłoby dla Ciebie zawodowym spełnieniem marzeń?

Zawsze staram się żeby nie były to marzenia, a cele. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc i one się zwiększają. Do tej pory dzięki zdobywanemu doświadczeniu udało mi się zrealizować takie cele, jak praca przy reklamach, teledyskach, spektaklach teatralnych, programach telewizyjnych, sesjach zdjęciowych oraz filmach kinowych. Moje makijaże znalazły się w znanych na świecie, zagranicznych gazetach takich, jak włoski Vogue, Harper’s Bazaar i polskie wydanie CKM. Zostałam również w 2023 roku ambasadorką marki Douglas Collection. Na dzisiaj moim celem i marzeniem jest wypuszczenie własnej linii kosmetyków.

Przeczytaj również: Oficerki damskie skórzane na jesień

Cechy, które powinna mieć osoba, która podążać będzie Twoją drogą …

Wydaje mi się że takie 4 cechy jak otwartość, determinacja, wytrwałość i przedsiębiorczość są kluczowe. Otwartość, bo trzeba umieć wysłuchać klientki i skonfrontować jej oczekiwania z realnymi możliwościami wykonania danego makijażu. Make up nie jest uniwersalny i przykładowo ten pokazany na zdjęciu może nie pasować do typu urody danej osoby. Dodatkowo staram się zawsze żeby wizyta u mnie przebiegała w miłej i pełnej uśmiechu atmosferze. Myślę że każda z Pań która była u mnie na makijażu mogłaby to potwierdzić. (uśmiech)

Determinacja i wytrwałość. Na początku na pewno nie będzie łatwo, ale nie ma co się zniechęcać tylko krok po kroku dążyć do swojego celu. Jak to się mówi trening czyni cuda. I nigdy nie jest za późno żeby spróbować. Przedsiębiorczość, bo trzeba umieć zadbać o swoje finanse, marketing, rozwój marki i ogólnie całą strategię działania. Trzeba rozpoznawać i wykorzystywać okazję biznesowe oraz podejmować ryzyko.

Kim byś był, gdyby nie to, co robisz teraz ?

Zapewne fotografem, bo uwielbiam robić zdjęcia i po wizażu jest to moja druga pasja.

Przeczytaj również: Atelier Dawid Woliński: prezentacja kolekcji 2024

Zdjęcie główne: mat. prywatny

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES