noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Bulgari Warszawa - witryna pierwszego butiku stacjonarnego włoskiej marki

Ekskluzywna włoska marka otworzy butik stacjonarny w Warszawie

REKLAMA
noSlotData

To kolejna luksusowa marka, która zdecydowała się zadebiutować na polskim rynku. Już wkrótce w Warszawie otworzy się pierwszy salon Bulgari. 

Butik stacjonarny Bulgari w Warszawie już niedługo zagości na zakupowej mapie stolicy. Na jego lokalizację wybrano Plac Trzech Krzyży, gdzie pojawi się w otoczeniu takich marek jak Zegna czy W.Kruk. Data otwarcia butiku nie jest nam jeszcze znana, jednak wiele na to wskazuje, że możemy spodziewać się go w ciągu najbliższych miesięcy. 

Przeczytaj również: ARKET w Warszawie. Wiemy, gdzie otwiera się sklep stacjonarny

Bulgari – co to za marka?

Bulgari to włoska marka, która od ponad 130 lat zachwyca świat swoim kunsztem jubilerskim i nietuzinkowym designem. Charakterystyczne dla Bulgari są odważne wzory, geometryczne kształty, wyraziste kolory i umiejętne łączenie różnych materiałów. Kultowym motywem marki jest wąż Serpenti, obecny w wielu kolekcjach biżuterii, zegarków i akcesoriów.

Oprócz biżuterii, Bulgari oferuje również luksusowe zegarki, perfumy, okulary, skórzane dodatki, a nawet hotele. Marka słynie z nienagannej jakości swoich produktów i dbałości o każdy szczegół.

Bulgari czy Bvlgari?

Logo i nazwa luksusowej marki Bulgari wzbudzają wiele pytań i dyskusji. Charakterystyczny znak graficzny firmy to “BVLGARI”, choć poprawną wymową jest “bulgari”. Znak ten zadebiutował w 1934 roku, a litera “U” została celowo zastąpiona “V”, co stanowi nawiązanie do starożytnego alfabetu rzymskiego. Z tego względu: oficjalną nazwą marki pozostaje BULGARI (z wymową “bulgari”), a litera “V” w logo należy traktować jako element stylizacji, a nie zmianę w nazwie.

Bulgari otworzy pierwszy butik stacjonarny w Warszawie
Bulgari otworzy pierwszy butik stacjonarny w Warszawie / mat. własne

Od greckiego jubilera do globalnego imperium luksusu

Historia Bulgari rozpoczęła się w 1881 roku, kiedy grecki złotnik Sotirios Voulgaris otworzył swój pierwszy sklep w Rzymie. Początkowo tworzył biżuterię inspirowaną sztuką bizantyjską i islamską, stopniowo wprowadzając do swoich projektów elementy stylu Art Deco. W 1932 roku, po śmierci Sotirisa, firmę przejęli jego synowie – Giorgio i Costantino.

Lata 50. i 60. XX wieku to okres dynamicznego rozwoju Bulgari. Markę pokochały gwiazdy kina takie jak Elizabeth Taylor czy Sophia Loren. W tym czasie powstały kultowe kolekcje biżuterii, m.in. Serpenti z motywem węża i B.Zero1 z charakterystycznym pierścieniem. W 1970 roku Bulgari otworzyła swoje pierwsze sklepy poza Włochami, w Nowym Jorku i Genewie.

Lata 80. i 90. to czas dywersyfikacji działalności Bulgari. Oprócz biżuterii, marka zaczęła tworzyć zegarki, a następnie perfumy i akcesoria. W 1995 roku Bulgari zadebiutowała na giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie.

XXI wiek: luksus na najwyższym poziomie

Nowe tysiąclecie przyniosło Bulgari kolejne sukcesy. W 2004 roku otwarto pierwszy hotel Bulgari w Mediolanie, a w 2009 roku hucznie obchodzono 125-lecie firmy. W 2011 roku Bulgari została przejęta przez francuski koncern LVMH, co otworzyło jej drzwi do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Obecnie Bulgari to globalna marka z ponad 300 sklepami na całym świecie. Jej produkty są synonimem luksusu, najwyższej jakości i ponadczasowego designu. Bulgari to nie tylko biżuteria, ale też styl życia i filozofia czerpiąca z bogatej historii i włoskiego dziedzictwa.

Zdjęcie główne: witryna butiku Bulgari w Warszawie / mat. własne

Przeczytaj również: Longchamp to najpopularniejsza torebka wśród Paryżanek. Jaka jest jej historia?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

Bulgari

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES