noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Anna Pruska - nowa prezes Comarch to córka Janusza Filipiaka

Córka zmarłego Janusza Filipiaka przejmie stery w Comarchu. Kim jest Anna Pruska?

REKLAMA
noSlotData

Na czele Comarchu oficjalnie stanie Anna Pruska. Nową prezeskę 3 stycznia 2024 roku powołali akcjonariusze podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. Córka zmarłego Janusza Filipiaka ze spółką związana jest od 20 lat.

Przeczytaj również: Nie żyje Janusz Filipiak, prezes Comarch. Przez 30 lat budował jedną z największych informatycznych potęg

Anna Pruska nową prezeską Comarch zgodnie z decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Marcin Warwas oraz Marcin Kaleta zostali powołani na stanowiska wiceprezesów zarządu.

Wierzę, że to będzie mocny rok dla Comarch. Zamierzamy nadal dynamicznie się rozwijać i zwiększać sprzedaż na rynkach zagranicznych, nie odpuszczając wyzwań rynku polskiego. Chcemy stanąć na wysokości zadania i wzmacniać markę znaczącej polskiej firmy IT za granicą. Stawiamy na jeszcze większą innowacyjność produktów Comarch, co będzie możliwe dzięki inwestycji w najnowsze technologie – przekazała nowa prezes spółki.

Przeczytaj również: Jedna z najpopularniejszych polskich marek odzieżowych trafi w ręce spółki Greenpoint

Kim jest Anna Pruska, prezeska Comarch?

Córka zmarłego prezesa spółki Janusza Filipiaka, związana jest ze spółką od 20 lat. Anna Pruska z wykształcenia jest ekonomistką. W 2003 roku ukończyła warszawską Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość, z tytułem mgr. ekonomii. W 2003 roku podjęła  podyplomowe studia makroekonomiczne w Genewie na kierunku Ekonomia Rozwoju. Tytuł doktora nauk humanistycznych na wydziale Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obroniła w 2019 roku.

Do szeregów Comarch dołączyła w 2004 roku. Prezes Comarch Software AG, w latach 2004-2008, zajmowała się rozwojem businessu i tworzeniem od podstaw struktur firmy w Europie Zachodniej (w Niemczech, Francji oraz Belgii). Na tych rynkach odpowiadała za sprzedaż produktów Comarch w sektorach Telekomunikacyjnym, ERP oraz Finanse, Bankowość i Usługi. 

Przeczytaj również: To najbardziej prestiżowe dzielnice na dom w Polsce. Działki kosztują krocie

Zmiany na stanowisku prezesa Comarch

Janusz Filipiak zmarł 17 grudnia 2023, jednak choroba i pobyt w szpitalu uniemożliwiały mu pełnienie obowiązków od września ubiegłego roku. Jego obowiązki w zarządzie, pełniła żona Elżbieta Filipiak. Załóżyciel Comarch, światowego giganta informatycznego, piastował stanowisko prezesa od 1993 roku. Janusz Filipiak to niekwestionowana legenda polskiego biznesu. Swój biznes zbudował praktycznie od zera.  Przez lata plasował się w gronie najlepiej zarabiających prezesów polskich spółek. Jego majątek wyceniano na ok. 650 mln zł.

Comarch aktualnie realizuje usługi informatyczne i sprzedaż oprogramowania w 70 krajach na całym świecie. Od 1999 roku spółka notowana jest na GPW.

Zdjęcie główne: Anna Pruska, mat. prasowe Comarch

Przeczytaj również: Czy francuskie organy podatkowe podejmą kroki prawne przeciwko LVMH? Znamy odpowiedź

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES