noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Prada organizuje konferencję o zrównoważonej modzie

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Zrównoważona moda to temat, który ostatnio nie znika z pierwszych stron gazet. Od momentu katastrofy w Rana Plaza, świadomość problemu u przeciętnego konsumenta rośnie, a marki muszą temu sprostać. Problemem zainteresowała się między innymi Prada, która właśnie ogłosiła kolejną edycję konferencji poświęconej zrównoważonemu kreowaniu przyszłości.  

Zrównoważona moda – trend czy konieczność?

Doniesienia o nieludzkich warunkach pracy w szwalniach, ilościach zużywanych surowców, które przyczyniają się do zanieczyszczenia Ziemi czy tonach ubrań niszczonych co sezon wywołują niedowierzanie wśród konsumentów, którzy zaczynają zmieniać swoje nastawienie do nieprzemyślanych (i tanich) zakupów. W końcu trafiły także do sprawców całego zamieszania. Zarówno dla luksusowych domów mody, jak i sieciówek zrównoważone podejście do biznesu staje się priorytetem.

Zrównoważona moda – trend czy konieczność?

Na świecie od lat organizowane są imprezy poświęcone sustainability w modzie. Największa – i najważniejsza z nich – czyli Copenhagen Fashion Summit znany jest jako jedna z „najbogatszych w wiedzę” imprez branżowych. Projektanci (wśród nich zdecydowana liderka trendu eko – Stella McCartney, która wzięła udział w ostatniej edycji imprezy), prezesi i zarządzający markami modowymi dzielą się swoimi przemyśleniami. Innowacyjne start-upy modowe tam właśnie pozyskują pierwszych inwestorów. To podczas kopenhaskiego wydarzenia premierę miały oba raporty Pulse of the Fashion Industry przygotowane przez Global Fashion Agenda we współpracy z BCG. I trudno się dziwić, skoro w całości poświęcone są zrównoważonemu rozwojowi w modzie.

Prada włącza się do gry

Trend ten zauważyła także Prada i wzięła sobie problem do serca. Włoski dom mody już po raz drugi wziął się za organizację konferencji poświęconej cyfryzacji w biznesie i zrównoważonemu rozwojowi. Konferencja Shaping a Sustainable Digital Future z cyklu Shaping a Future odbędzie się 20 listopada w Fondazione Prada w Mediolanie. Oprócz zaproszonych gości, przedstawicieli branży i osób zainteresowanych tematem, na konferencji spotkają się także studenci z Yale School of Management i Politecnico di Milano School of Management, którzy zaprezentują swoje pomysły na ulepszenie biznesu.

Obie uczelnie już kolejny raz współpracują z Pradą przy organizacji wydarzenia z cyklu Shaping a Future. Pierwsza konferencja, dotycząca zrównoważonego rozwoju i innowacji w branży kreatywnej odbyła się w marcu ubiegłego roku i okazała się dużym sukcesem. Swoimi doświadczeniami z uczestnikami dzielili się między innymi: Carlo Capasa (prezes Italian Camera della Moda, czyli Włoskiej Izby Mody), Anna Zegna (prezes Fundacji Zegna) czy Andrea Morante (prezes Sergio Rossi).

Paneliści tegorocznej edycji nie zostali jeszcze ujawnieni, ale znając perefekcjonizm Prady, już teraz warto zaplanować wizytę w Mediolanie.

A może kurs online?

Jeżeli jednak do Mediolanu Wam nie po drodze – nie wszystko stracone. Dla wszystkich zainteresowanych tematem, koncern Kering we współpracy z London College of Fashion, UAL przygotował darmowy kurs online Fashion and Sustainability: Understanding Luxury Fashion in a Changing World dostępny na platformie FutureLearn. W ciągu 6 tygodni specjaliści z londyńskiej uczelni przeprowadzą Was przez niezwykle ciekawe zagadnienia zrównoważonego rozowoju w markach luksusowywch. Ogrom wiedzy, dużo case studies, a także problemów do samodzielnego przepracowania. My już skończyliśmy. Teraz czas na Was!

>>> Przeczytaj również: #CareerMonday: Na studia z Gucci – nowy kierunek na Polimodzie

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES